Jakie zawody są teraz na topie? Sprawdź nasze podpowiedzi

Pieniądze rządzą naszym światem – takie są fakty. Trudno zatem planując swoją karierę zawodową całkowicie zapominać o kwestiach mających związek z finansami. Naturalnie są ci ludzie, którzy uważają, że pieniądze nie są takie ważne, lecz definitywna większość ludzi musi niemało zarabiać, chociażby po to by bez spóźniania się spłacać raty bankowe.

Dobrze, w takim razie jakie profesje są w stanie dać całkiem atrakcyjne życie finansowe? Wedle mojej opinii w dalszym ciągu czymś godnym zainteresowania jest programowanie. Generalnie programiści mogą zarobić spore pieniądze.

nauka zawodu

Autor: DoDEA
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie istnieją przeróżni programiści, a więc nie we wszystkich przypadkach potrafią wyciągnąć duże kwoty pieniędzy, ale tak czy siak w żadnym razie nie powinniśmy sądzić, że programista nie jest w stanie fajnie się urządzić. W naszym pięknym kraju – Warszawa czy Poznań, lecz również za granicą. Myślę, iż zdolni programiści muszą szukać dla swojej osoby jakichś nisz. Np. pisanie aplikacji na androida (przykład) – w końcu aplikacje na Androida są niezłym interesem. Zapewne biznes jest warty grube miliardy, a więc jest wielki popyt na solidnych programistów – zarobki także są całkiem spore.

Ciekawa nisza jest podstawą – nawet kiedy utracimy zatrudnienie w jednej firmie, nasze niepowszechne umiejętności powodują, że szybko spokojnie natrafimy na takiego pracodawcę, któremu się spodobamy. Trzeba także podążać za nieustannie zmieniającymi się trendami. Czyli aktualnie na topie jest projektowanie aplikacji mobilnych – choćby na właśnie Androida, lecz zapewne pojawią się kolejne alternatywy. Można śmiało powiedzieć, że jeśli mamy duże umiejętności programistyczne, a do tego niezwykle chłonny umysł, jesteśmy w stanie nieźle zawojować świat. To nie jest przesada!

Warto również wiedzieć, iż programowanie ciągle się zmienia, a więc nie jest tak, że nie powinniśmy ciągle zwiększać własnych horyzontów. Chociaż pewnie każdy programista – (http://www.kaemmerer.pl/), którym miejmy nadzieję już niedługo będziesz, to taka osoba, która generalnie to wszystko wie. Czyli już krótko podsumowując: być może są bardziej ciekawsze zawody, aniżeli programista, lecz moim zdaniem bez wątpienia warto szukać możliwości we właśnie świecie programowania. Jednak i tak decyzja należy tylko do Ciebie. Mam wielką nadzieję, że postąpisz sensownie, później definitywnie niczego nie będziesz żałował.