Jeden % podatku z pit 2014 – przekonaj się, z jakiego powodu powinniśmy go przekazać?

Rozliczenie PITu to zadanie każdego podatnika. Trzeba to robić w każdym roku, w terminach wyznaczonych przez Urząd Skarbowy, w przeciwnym razie mogą czyhać na nas poważne kary. Rozliczanie pit może się łączyć również z przyjemną chwilą, jaka dotyczy możliwości oddania jednego % swojego podatku. Na czym to polega i dlaczego warto jest to zrobić?

obliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Przekazanie jednego % swojego podatku jest oddaniem niniejszej części kwoty na cel, który dowolnie wybierzemy z listy dostępnej w urzędach bądź na odpowiedniej stronie internetowej. Musi być to organizacja użytku publicznego. Dzięki tej czynności podatnicy mogą wesprzeć ważne intencje, m.in.

Ta oryginalna publikacja (https://www.eena.pl/aktualne-oferty-pracy-w-holandii.html) również posiada wciągające informacje na opisywany tu temat. Jeżeli więc Cię on ciekawi – nie czekaj i sprawdź to.

fundacje charytatywne, rozpowszechnianie ekologicznego trybu życia, pomaganie ludziom, których życie zostało zniszczone przez katastrofy albo na funkcjonowanie hospicjów, w których leży wiele nieuleczalnie chorych dzieci i dorosłych. To czyn, którego nie da się opisać słowami. Mamy pewność, iż przekazana suma niewątpliwie trafi na odpowiednie konto i wesprze osoby, jakim chcemy ulżyć.

Moneta

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejny plus przekazania 1% podatku jest związany z samym przekazaniem tej kwoty. Jest to nad wyraz łatwe – zajmuje mniej aniżeli parę minut, a daje tak wiele pozytywnych rezultatów. Trzeba podać w uzupełnionym dokumencie nazwę organizacji bądź numer Krajowego Rejestru Sądowego – i tyle. Podatnik nie ponosi żadnych kosztów i przekazuje pieniądze, jakie i tak nie trafiłyby do jego portfela. Inaczej o ich przeznaczeniu zadecydowałby samorząd. Korzystniej jest samemu dokonać wyboru i podjąć decyzję zgodną z własnym sumieniem – bowiem to my wiemy, kto według nas najbardziej potrzebuje pomocy. Za każdym razem możemy pomagać innej instytucji. Dobrze jest także namówić do tego bliskich i znajomych, by pamiętali o tej sposobności i również wsparli daną organizację (PIT na 2014).

Najważniejsze jest to, iż jeden procent może przekazać każdy, kto składa zeznanie podatkowe. Jest to nieduża kwota, ale fundacja doceni każdy grosz. Warto dodać, że przekazaną sumę można traktować jako ulgę na darowiznę, co przynosi nam dodatkowe pożytki. Wystarczy tylko uzupełnić stosowny załącznik. Dobrze już teraz zastanowić się nad organizacją, którą chcemy wybrać, by wiedzieć, co wpisać w naszym rozeznaniu i poczuć, że robimy coś dobrego.