W całym naszym życiu, niekiedy zdarza się nam współpracować z innymi ludźmi, nawiązując interesy, korzystając z ich świadczeń. Niekiedy jednak takie osoby są nierzetelne albo zwyczajnie niewypłacalne, przez co na takiej współpracy tracimy niezwykle dużo.
Czytaj więcej
Gdy zadłużenie już pojawi się, łatwo będzie stracić nad nim kontrolę. Pożyczki, jakie przestaliśmy być w stanie płacić stopniowo zaczynamy opłacać kolejnymi kredytami.
Są to zazwyczaj wysokooprocentowane tzw. chwilówki, które błyskawicznie okazują się nie tylko kropelką w morzu potrzeb, ale początkiem następnych problemów.
Czytaj więcej
Nieterminowe płatności faktur przez nierzetelnych dłużników to obecnie poważny kłopot dla sporej ilości polskich firm. Tego typu zatory w płaceniu psują bardzo sytuację finansową nawet jednej czwartej zakładów w naszym kraju. W bardzo złym położeniu znajdują się najmniejsze oraz średnie firmy, które nie mają tak dużego kapitału, żeby w obliczu dużych wierzytelności od dłużników, być w stanie prowadzić tak jak dotychczas swoją działalność.
Czytaj więcej
Pragnąc pozyskać zadłużenie powinniśmy zobaczyć jakie osiągnięcia przedstawia komornik Goleniów

Kiedy ktoś wobec nas ma dług, którego nie pragnie oddawać, to szukamy dróg rozwiązania, które pomogą nam odzyskać stracone pieniądze. Poszukujemy zakładu windykacyjnego, a potem komornika, który zgodzi się dla nas przeprowadzić całą sprawę, tak żebyśmy jak najprędzej uzyskali nasze fundusze.

Czytaj więcej
Egzekutor zobowiązany jest postępować zgodnie z prawem, złożonym przyrzeczeniem i wytycznymi etyki zawodowej. Ale jakie są jego konkretne obowiązki oraz prawa? Przesłanką wszystkich aktywności egzekucyjnych powinien być mający moc prawną wyrok czy nakaz zapłaty podparty klauzulą wykonalności. Wtenczas dopiero może ruszyć cała procedura przymusowego ściągania należności.
Czytaj więcej
Adwokatów, radców prawnych jest coraz więcej, konkurencją coraz bardziej zawzięcie. Jak przedstawia się przyszłość tych zawodów? Jak rysują zarobki? Właściciele jednych z najbardziej znanych kancelarii wyciągają w przybliżeniu 60-80 tys. zł miesięcznie, zatem do licha i trochę. Podobnie rysują się zarobki rejentów ale tylko niektórych, kooperujących z z rozmachem działającymi deweloperami.
Czytaj więcej
Jeśli nie zwracamy kredytu, jaki wzięliśmy, to musimy się liczyć z tym, że nasz dług będzie ciągle, z dnia na dzień rosnąć, a wówczas skończy się wyrozumiałość i nasz kredytodawca zacznie się upominać o swoją należność. Wówczas do działania przystępuje komornik, który najczęściej wpierw proponuje nam propozycję pomocy oraz ewentualność zwrócenia zadłużenia w mniejszych, lecz częstszych spłatach.
Czytaj więcej