moc tagged posts

Jak powinien być dzielony spadek i kto nie musi opłacać opodatkowania od jego uzyskania?

Kiedy nabywamy Spadek po zmarłej osobie, powinniśmy najpierw uzyskać potwierdzenie dziedziczenia lub stwierdzenie nabycia spadku. Następnie spadkobiercy mogą zacząć rozdzielać tzw.
Czytaj dalej

Czy obecnie powinno się kupować laser fibrowy?

Jednymi z pionierskich nowoczesnych znakowarek na naszym rynku był fiber laser. Fiber jest urządzeniem, które cieszy się gigantyczną popularnością w branży. Dlaczego tak się dzieje? Otóż dlatego, że fibrowe lasery są doskonałymi urządzeniami, które sprawdzają się zarazem jako sprzęt do głębokiego grawerowania metalu, jak i dobrze funkcjonują na liniach wytwarzających. Ich kolosalnym atutem jest to, że czerpią skąpe ilości energii, są niemal bezobsługowe oraz mają duży czas pracy.
Czytaj dalej

Miejmy pieczę nad naszą działalność najskuteczniej jak umiemy

Znaki towarowe to obecnie powszechna sprawa w każdej, nawet małej instytucji. Każdy bowiem chce się wyróżnić i być rozpoznawalny. Na dowolną początkującą instytucję czyha jednak sporo zagrożeń, rozpoczynając od tego, jak ochraniać własny znak towarowy, skończywszy na ochronie prawniczej IT.


Jeśli tworzymy własną firmę oraz mamy dla niej logo jak również nazwę, musimy je opatentować, by nikt nam ich nie zabrał.
Czytaj dalej

Na licytacjach można kupić przeróżne przedmioty, opłaca się wiedzieć, gdzie planuje je komornik, aby się przygotować

Czasami zdarzają się sytuacje, że ludzie popadają w długi, a ich majątek bywa zajęty przez pracownika sądu. Zajmowane bywają zarówno nieruchomości, jak również ruchomości.
Czytaj dalej