nieruchomości tagged posts

Kaucja gwarancyjna – gwarancja pieniężna dla osoby wynajmującej dom

Każdy z nas wie, czym jest kaucja za butelkę po oranżadzie. Kupujesz oranżadę, płacisz 30 groszy więcej, bo pani w sklepie musi mieć gwarancję, że butelkę dostanie z powrotem, a nawet, jeśli nie przyniesiemy butelki z powrotem to ma pieniądze na nową. Tak przynajmniej kiedyś było z butelkami i można to w pewien sposób odnieść do kaucji związanej z umowami.
Czytaj dalej

Diabeł tkwi w szczegółach – czyli w jaki sposób przez schludność zrobić dobre pierwsze wrażenie

Elegancki wizerunek inwestycji budowlanych stanowi w pierwszej kolejności wizytówkę świadczącą o danej firmie. To samo dotyczy pracodawcy. Dobrze się prezentujące na pierwszy rzut oka miejsce pracy przyciągać będzie przede wszystkim profesjonalistów.
Czytaj dalej

Na czym polega forma taka jak depozyt notarialny?

Określenie takie, jak depozyt notarialny wiąże się z bankowością, a dokładniej z możliwościami lokowania określonych kwot. Bezpieczeństwo osoby wpłacającej depozyt notarialny jest na czołowym miejscu, gdyż priorytetem jest pewność i wzajemne zaufanie. Szansom, jakie zapewnia depozyt notarialny, nie ma końca. W ten sposób można przechowywać dokumenty, kosztowności, klucze albo po prostu oszczędności. Poza rodzajem deponowania, jakim jest depozyt notarialny, określić można depozyt urzędu celnego, urzędu skarbowego albo depozyt bankowy, gdyż występuje on w danych urzędach albo instytucjach. Biorąc pod uwagę przekazywanie przez daną osobę pieniędzy na depozyt notarialny, trzeba wymienić parę wiążących kwestii. Znaczącą sprawą jest to, że depozyt notarialny wpłaca się na parę dni przed aktem notarialnym w celu trzymania się terminu przelewu. Po podpisaniu umowy pieniądze, które przeznaczone są na depozyt notarialny, wpłyną na konto. W innym razie notariusz zobligowany jest zwrócić ustaloną sumę.
Czytaj dalej

Gdy zainteresuje nas wycena nieruchomości Bielsko-Biała ją robi

Gdy chcemy sprzedać swój dom, to pragniemy posiadać gwarancję, że kwota jaką za niego zawołamy będzie dobra.
Czytaj dalej