nieruchomości tagged posts

W jaki sposób wybrać idealny dom bez przepłacania, czyli wycena nieruchomości w Warszawie

Ludzie, nie zważając na to, że różnią się od siebie na wielu płaszczyznach, tak światopoglądowych, wiary bądź chociażby w kwestii upodobań kulinarnych czy preferencji muzycznych, posiadają sporo wspólnych marzeń charakterystycznych dla przewagi przedstawicieli wszystkich społeczności.
Czytaj dalej

Kaucja gwarancyjna – gwarancja pieniężna dla osoby wynajmującej dom

Każdy z nas wie, jak kiedyś wyglądało kupno oranżady. Poza pieniążkiem na oranżadę trzeba było jeszcze mieć pieniążki na kaucję. Kupowało się oranżadę i płaciło 30 groszy więcej, bo pani w sklepie musi mieć gwarancję, że butelkę dostanie z powrotem, a nawet, jeżeli nie odniesiesz to ma pieniądze na nową. Tak przynajmniej kiedyś było z butelkami i tak w telegraficznym skrócie wygląda kaucja związana z umowami.
Czytaj dalej

Czy dobrze jest wczytać się w przepisy prawa nieruchomości?

Znajomość prawa, choćby pobieżna, absolutnie jest przydatna w wielu branżach. Można na podstawie poszczególnych paragrafów sprecyzować sytuacje, które wydają się być nie do wyklarowania. Zawsze są do dyspozycji jednak specjaliści, którzy wyciągają swoją pomocną dłoń każdemu potrzebującemu pomocy prawnej. Tak więc prawo własności nieruchomości to nic innego jak pewne uprawnienia do posiadania, korzystania czy też generalnego rozporządzania rzeczami, których granice są ustanowione przepisami prawa i współżycia społecznego.
Czytaj dalej

Na czym polega forma taka jak depozyt notarialny?

Pojęcie takie, jak depozyt notarialny związane jest z bankowością, a ściślej z możliwościami umieszczania określonych kwot. Bezpieczeństwo wpłacającego depozyt notarialny stoi na czołowym miejscu, gdyż priorytetem jest pewność oraz wzajemne zaufanie. Możliwościom, jakie gwarantuje depozyt notarialny, nie ma końca. W tej formie można przechowywać dokumenty, kosztowności, klucze albo po prostu oszczędności. Poza typem deponowania, jakim jest depozyt notarialny, wymienić można depozyt urzędu celnego, urzędu skarbowego lub depozyt bankowy, gdyż występuje on w określonych urzędach lub instytucjach. Biorąc pod uwagę wpłacanie przez kupującego określonej kwoty na depozyt notarialny, powinno się wymienić kilka wiążących kwestii. Znaczącą sprawą jest to, że depozyt notarialny wpłaca się na parę dni przed aktem notarialnym w celu trzymania się terminu przelewu. Po podpisaniu umowy pieniądze, które przeznaczone są na depozyt notarialny, pojawiają się na koncie. W innym razie notariusz zobligowany jest oddać określoną sumę.
Czytaj dalej