nieruchomości tagged posts

Na czym polega forma taka jak depozyt notarialny?

Określenie takie, jak depozyt notarialny związane jest z bankowością, a ściślej z możliwościami lokowania pieniędzy. Bezpieczeństwo osoby wpłacającej depozyt notarialny jest na czołowym miejscu, gdyż celem jest pewność oraz wzajemne zaufanie. Możliwościom, jakie gwarantuje depozyt notarialny, nie ma końca. W tej formie można trzymać dokumenty, kosztowności, klucze lub po prostu oszczędności. Poza rodzajem deponowania, jakim jest depozyt notarialny, określić można depozyt urzędu celnego, urzędu skarbowego albo depozyt bankowy, gdyż występuje on w danych urzędach lub instytucjach. Jeśli chodzi o wpłacanie przez daną osobę pewnej kwoty na depozyt notarialny, trzeba wymienić kilka ważnych spraw. Znaczącą sprawą jest to, że depozyt notarialny wpłaca się na kilka dni przed aktem notarialnym celem trzymania się terminu przelewu. Po podpisaniu umowy pieniądze, które przeznaczone są na depozyt notarialny, pojawiają się na koncie. W innym przypadku notariusz zobowiązany jest zwrócić pewną kwotę.
Czytaj dalej

Czy dobrze jest wczytać się w przepisy prawa nieruchomości?

Znajomość prawa, choćby pobieżna, bezsprzecznie przydaje się w wielu branżach. Można na bazie poszczególnych paragrafów określić sytuacje, co wydają się być nie do wyklarowania. Zawsze są do dyspozycji jednak specjaliści, którzy wyciągają swą pomocną dłoń każdemu potrzebującemu pomocy prawnej. Tak więc prawo własności nieruchomości to nic innego jak pewne uprawnienia do posiadania, używania oraz ogólnego rozporządzania rzeczami, jakich granice są ustanowione przepisami prawa oraz wspólnego życia w społeczeństwie.
Czytaj dalej

Jak dobrze inwestować w mieszkania?

Nie zamierzasz polegać w przyszłości na ZUS-ie? A może najzwyczajniej masz sporą kasę i chcesz zainwestować ją w odpowiedni sposób? Zatem jest interesujące wyjście! Przecież niezwykle skuteczne jest inwestowanie swoich oszczędności na rynku mieszkaniowym. Nie chciałbym oczywiście pisać, że mieszkania są we wszystkich przypadkach doskonałą formą ulokowania kapitału, lecz tak naprawdę tylko wielki pechowiec za kilkanaście lat obudzi się z ręką w nocniku. Najważniejsze jest to, aby nie być całkowicie zielonym w kwestii nieruchomości. Nie powinieneś niejako dać wcisnąć sobie tzw. kitu!
Czytaj dalej

Jakiego rodzaju sprawy formalne będą niezbędne do zrobienia przy zakupie używanego mieszkania na kredyt.

Każdy, kto zamierza kupić jakieś mieszkanie na kredyt ma kilka spraw formalnych do załatwienia. W pierwszej kolejności będzie się musiał pochwalić bankowi swoimi zarobkami, to jest tak naprawdę punk wyjścia do dalszych rozmów.
Czytaj dalej