nieruchomości tagged posts

Kaucja gwarancyjna – gwarancja pieniężna dla osoby wynajmującej dom

Większość z nas wie, czym jest kaucja za butelkę po oranżadzie. Kupujesz oranżadę, płacisz 30 groszy więcej, bo pani w sklepie musi mieć gwarancję, że butelkę dostanie z powrotem, a nawet, jeśli nie odniesiesz to ma pieniądze na nową. Tak przynajmniej kiedyś było z butelkami i tak w telegraficznym skrócie wygląda kaucja związana z umowami.
Czytaj dalej

W jaki sposób wybrać idealny dom bez przepłacania, czyli wycena nieruchomości w Warszawie

Ludzie, pomimo tego, iż różnią się wzajemnie na bardzo wielu płaszczyznach, tak politycznych, wiary lub chociażby w kwestii upodobań kuchennych bądź preferencji estetycznych, dzielą wiele uniwersalnych marzeń charakterystycznych dla znacznej części przedstawicieli każdego społeczeństwa.
Czytaj dalej

Prawne aspekty budowy

Masz zamiar rozpocząć budowę. O czym musisz nie zapominać? To jasne. Primo, dobór i zakup adekwatnego obszaru. Secundo, wynajęcie biura architektonicznego i stworzenie dokładnych projektów budynku, dbając o dostęp do energii elektrycznej, kanalizacji i innych istotnych elementów.
Czytaj dalej

Dobre strony najmu mieszkania korzystając z usług biura nieruchomości

Serdecznie zachęcamy każdego, kto ma stare mieszkanie i chciałby je wynająć, do korzystania z ofert przedsiębiorstw zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami. Zarządzanie najmem jest w Polsce stosunkowo nowe i na razie niezbyt cenione, naprawdę jednakże warto przekonać się do takiego systemu zarządzania swoimi lokalami. Na czym polega zarządzanie lokalami? Najprościej rzecz ujmując, jest to oddanie wszystkich praw do zarządzania nieruchomością przez daną firmę. W zamian za to właściciel lokalu dokonuje comiesięcznych opłat na rzecz tej firmy, nie jest to bynajmniej tak wielka kwota, że nie byłoby to korzystne dla właściciela nieruchomości.
Czytaj dalej