Nie chciałbyś polegać na stare lata na państwowym systemie emerytalnym? A może najzwyczajniej w świecie posiadasz sporą kasę i chciałbyś zainwestować ją w sensowny sposób? A więc jest fajne wyjście! W końcu niesamowicie efektywne jest inwestowanie własnych oszczędności na rynku mieszkaniowym. Nie chcę oczywiście mówić, że mieszkania są we wszystkich przypadkach świetną lokatą kapitału, lecz tak naprawdę tylko skończony pechowiec za kilkanaście lat może się obudzić z ręką w nocniku. Najbardziej istotne jest to by nie być kompletnie zielonym w temacie mieszkań. Nie możesz tak jakby dać wcisnąć sobie tzw. kitu!
Czytaj więcej
Współcześnie żyjemy niestety w dość niepewnych czasach. Większość z nas zdaje sobie zapewne sprawę z faktu, że nawet jutrzejszy dzień może nas niemiło zaskoczyć. Wypadki, choroby, zwolnienie z pracy – wszystko to może się nam przydarzyć. Co prawda, do momentu kiedy do nich nie dojdzie, często sądzimy, że nas takie sytuacje na pewno ominą, lecz życie nierzadko weryfikuje te wyobrażenia.
Czytaj więcej
Serdecznie zachęcamy każdego, kto posiada puste mieszkanie i chciałby je wynająć, do korzystania z usług firm trudniących się zarządzaniem nieruchomościami. Zarządzanie najmem jest w Polsce bardzo nowe i póki co niezbyt znane, naprawdę jednakże warto przekonać się do takiego systemu zarządzania swoimi lokalami. Na czym polega zarządzanie najmem? Najprościej sprawę ujmując, jest to oddanie wszelkich praw do zarządzania nieruchomością przez daną firmę. W zamian za to właściciel mieszkania dokonuje regularnych opłat na rzecz tej firmy, nie jest to w ogóle tak duża kwota, że nie byłoby to opłacalne dla właściciela lokalu.
Czytaj więcej
Znajomość prawa, choćby pobieżna, niezaprzeczalnie jest przydatna w wielu branżach. Można na podstawie kolejnych paragrafów sprecyzować sytuacje, jakie wydają się być nie do wyklarowania. Zawsze są do dyspozycji jednak specjaliści, którzy wyciągają swoją pomocną dłoń każdemu potrzebującemu pomocy prawnej. Tak więc prawo własności nieruchomości to nic innego jak pewnego rodzaju uprawnienia do posiadania, korzystania czy też ogólnego rozporządzania rzeczami, jakich granice są określone przepisami prawa oraz wspólnego życia w społeczeństwie.
Czytaj więcej
Pojęcie takie, jak depozyt notarialny wiąże się z bankowością, a dokładniej z możliwościami umieszczania pieniędzy. Bezpieczeństwo wpłacającego depozyt notarialny stoi na czołowym miejscu, gdyż priorytetem jest pewność i wzajemne zaufanie. Szansom, jakie gwarantuje depozyt notarialny, nie ma końca. W ten sposób można przechowywać dokumenty, kosztowności, klucze albo po prostu oszczędności. Poza typem deponowania, jakim jest depozyt notarialny, wymienić można depozyt urzędu celnego, urzędu skarbowego lub depozyt bankowy, ponieważ występuje on w określonych urzędach albo instytucjach. Biorąc pod lupę oddawanie przez daną osobę określonej kwoty na depozyt notarialny, należy wymienić parę istotnych spraw. Ważną sprawą jest to, że depozyt notarialny wpłaca się na kilka dni przed aktem notarialnym celem wywiązania się z terminu przelewu. Po podpisaniu umowy pieniądze, które przeznaczone są na depozyt notarialny, pojawiają się na koncie. W przeciwnym razie notariusz zobowiązany jest oddać należną kwotę.
Czytaj więcej
Warszawa to miasto, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy oferują sprzedaż i wynajem nie wyłącznie mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do prowadzenia biura lub rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością znaleźć można po wstukaniu w Google np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje szansę na znalezienie pomieszczenia, które będzie odpowiadać naszym indywidualnym oczekiwaniom.
Czytaj więcej
Planujesz wystartować z pracami konstrukcyjnymi. O czym musisz pamiętać? To oczywiste. Przede wszystkim, decyzja i zakup odpowiedniego terenu. Po drugie, zatrudnienie planisty i stworzenie skrupulatnych planów inwestycji, zapewniając dostęp do energii elektrycznej, gazu i innych istotnych udogodnień.
Czytaj więcej