Innowacyjne pomysły dla działalności gospodarczych

Faktoring. Pojęcie jeszcze nie tak znane w naszym kraju, jednak coraz śmielej respektowane przez przedsiębiorców. Faktoring jest przede wszystkim formą finansowania i zapewnienia płynności finansowej, więc sposób działania jest jak najbardziej oczywisty. Po pierwsze, gwarantuje firmom środki potrzebne do ich funkcjonowania.

Już dziś możemy zauważyć, iż faktoring rewelacyjnie się odnajduje i w czasach gdy firmy prosperują

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

jak należy, kiedy istnieje konieczność zapewnienia szybkiego zastrzyku gotówki, który gwarantuje szybkie wsparcie dynamicznego wzrostu firmy – jak i w sytuacjach gdy firmom powodzi się nieco gorzej. Wielką zaletą jest, iż faktoring to z założenia usługa przeznaczona dla konkretnej sytuacji firmy, specyfiki jej działania, z tego względu szybciej można odpowiadać na te sytuacje. Gdy spora część instytucji finansowych zaczyna reagować dosyć nerwowo, firma faktoringowa w związku, że opiera się w swoim finansowaniu na należnościach, może pozwolić sobie na większą elastyczność w działaniu, większą sprawność, szczególnie w cięższych okresach. Firmy, które korzystają z faktoringu o wiele prościej radzą sobie w trudnych czasach.

Faktoring w kraju jest coraz bardziej popularny, aczkolwiek w porównaniu z rynkami o większej stabilności gospodarczej, takimi jak Wielka Brytania (strona www) mimo wszystko mamy sporo do nadrobienia.

finanse

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo we Francji firm, które zaczęły stosować się do zasad faktoringu jest około 50 tys, natomiast w Polsce jest to ok 6 tys. To pokazuje jak dobrze sprawdza się to narzędzie zarówno w skali światowej, jak i naszym kraju. Sporo branż w Polsce „kurczy” swój zakres funkcjonowania – faktoring wychodzi naprzeciw tym potrzebom, niełatwym czasom i wyraźnie widać, że cały czas się rozwija.

Czasami sceptycznie podchodzimy do innowacyjnych przedsięwzięć i rozwiązań. Jednak szybko okazuje się, że nie taki diabeł straszny… Jeszcze nie tak dawno nie wszystkim było bliskie pojęcie SEPA – . Obecnie to standard. Przesyłanie pieniędzy pomiędzy rachunkami banków na terenie Unii Europejskiej nigdy nie było prostsze. Warto przybliżyć sobie owe terminy, albowiem przynieść nam mogą tylko zadowolenie.