Aktualnie w różnorodnych dziedzinach życia można zauważyć wpływ nowoczesnych technologii

W dzisiejszych czasach w różnorodnych aspektach życia można zauważyć obecność nowoczesnych technologii. Dotyczy to w szczególności komputerów i Internetu. Widać to dobrze na przykładzie urzędów i pozostałych instytucji państwowych, które obecnie w większości przypadków są już zautomatyzowane. Ogólna komputeryzacja zahaczyła także o sferę bankowości. Jednym z początkowych przejawów tego zjawiska było pojawienie się bankomatów, przyrządów skomputeryzowanych wykorzystywanych do błyskawicznego wyjmowania środków z konta.

technologie
Placówki bankowe także są skomputeryzowane, co znacznie skraca czas oczekiwania na wykonanie potrzebnej usługi. Duży wpływ na sferę bankową miało upowszechnienie się Internetu. Od pewnego czasu działa i prężnie się rozwija tak zwana bankowość internetowa. Charakteryzuje się ona tym, że wszystkie lub też większą część kwestii wiążących się z bankiem można zrealizować tylko poprzez sieć, czyli bez opuszczania domu. Po czasie jako odmiana stworzona została również bankowość elektroniczna dla firm – .

Przelewy przez Internet

Równocześnie z wprowadzeniem bankowości elektronicznej zaczęto poszerzać grupę usług, jakie można zrealizować w ten sposób. Współcześnie są to na przykład tego rodzaju usługi jak zaciągnięcie pożyczki czy kredytu. Najbardziej popularną usługą jest jednak dokonywanie przelewów za pośrednictwem sieci. Jest to metoda bardzo prosta i szybka. Użytkownik posiadający konto internetowe musi jedynie wprowadzić dane odbiorcy we właściwych miejscach oraz wpisać kwotę przelewu. W przypadku prowadzenia konta w banku tym samym co odbiorca pieniądze

technologie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

zostaną przelane w ten sam dzień. W innych sytuacjach trwa to zazwyczaj około jednego dnia.

Wyłącznie przez Internet

Jeszcze do niedawna jeżeli chodzi o bankowość internetową, to była ona w każdym przypadku sprzężona z prowadzeniem tradycyjnego konta, które związane było z możliwością otrzymywania pieniędzy i przeprowadzania pozostałych transakcji w siedzibie banku. Obecnie natomiast coraz większą popularnością cieszą się banki tylko internetowe. Jedyne, co posiada klient takiego banku, to karta debetowa , z użyciem której wypłaca on środki z bankomatu. Poza tym wszystkie konieczne czynności realizuje sprzed ekranu komputera. Jest to na pewno metoda nowoczesna i bardzo wygodna.