Odroczony transport lotniczy! Należy ci się zadośćuczynienie! Sprawdź jak je otrzymać i walcz o swoje!

W transporcie powietrznym, tak jak w każdym innym mogą wydarzyć się różne przypadki, które są zależne od wielu elementów. Najczęściej zdarza się wycofany lot z powodu złych warunków pogodowych.

podróż samolotem

Autor: Prayitno / Thank you for visiting ! (3 millions )
Źródło: http://www.flickr.com

Są to nadzwyczajne sytuacje w związku z jakimi nie mamy możliwości do żadnych żądań w stosunku do linii lotniczych. Do tych wypadków należy także anulowanie lotu i zawiadomienie o tym podróżnego na dwa tygodnie przed przewidywanym lotem, albo sugestia opcjonalnego lotu na tej samej trasie w pokrewnym terminie. Nawet w nadzwyczajnych sytuacjach, w razie konieczności linie lotnicze są obowiązane do udzielenia pomocy w czasie wyczekiwania na nowy lot. Odwołany lot zmusza przewoźnika do darmowego wyżywienia, dwie rozmowy telefoniczne, zakwaterowanie w hotelu razem z transportem pomiędzy lotniskiem a lokalizacją kwatery. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat zobacz na Przedsiębiorstwo SkylegalPomoc udzielana jest w zależności od czasu oczekiwania na spóźniony, lub alternatywny lot, przy czym prawo do zakwaterowania w hotelu przysługuje wyłącznie w wypadku konieczności czekania na ów lot przez jedną, lub więcej nocy.W sytuacji, gdy został odwołany lot (sprawdź ofertę: https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-sofii), zadośćuczynienie jest realne w sytuacji odmowy przyjęcia na pokład samolotu. W takim wypadku linie lotnicze winny zorganizować podróż do punktu docelowego współmiernym alternatywnym środkiem transportu, lub zwrócić wartości biletu oraz, w odpowiednich przypadkach, zapewnić darmowy transport powrotny. W przypadku istotnego opóźnienia o najmniej 5 godzin jest także prawo (serwis www) domagać się zwrócenia pieniędzy, lecz jeśli podróżny przymnie zwrot, wtedy linie lotnicze nie muszą już zapewniać dalszej pomocy ani aranżować dalszej podróży.

pokład samolotu

Autor: Matt Popovich
Źródło: http://www.flickr.com

Prócz tego, jeżeli przybycie na miejsce nastąpi z ponad 3-godzinnym opóźnieniem, należy się odszkodowanie w wysokości 250–600 euro w zależności od odcinka trasy.
Wypłata zadośćuczynienia winna nastąpić w formie walutowej. Za pisemną zgodą podróżującego, może nastąpić w formie vouchera, lub usług. W wypadku kiedy jest odwołany lot, odszkodowanie zależne jest od długości trasy. Jest to dokładnie ustalone w odpowiednich rozporządzeniach.

Tags:  ,