Pamiętaj, że tegoroczną deklarację podatkową możesz wysłać także przez internet, to rzeczywiście dogodne rozwiązanie

Z nadejściem wiosny przychodzi okres, kiedy trzeba rozliczyć się ze skarbówką z dochodów za rok miniony. Rozliczenia podatkowe należy składać w wyznaczanym terminie. Można uczynić to osobiście w obiekcie Urzędu Skarbowego, pod który się podlega, wysłać druk listem poleconym lub skusić się na rozliczenie podatku za pośrednictwem internetu. To ostatnie wyjście jest naprawdę wygodne dla podatnika.

rozliczanie PIT

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Poślij pit internetem, to nie jest skomplikowane

Od kilku już lat można wysyłać pit przez internet 2014 rok nie okazuje się tutaj odstępstwem. Wprost przeciwnie, coraz większa grupa osób dostrzega profity płynące z takiego rozwiązania. Rozliczenie deklaracji podatkowej w samym urzędzie często łączy się z długim wystawaniem w kolejce oraz dezorganizacją calutkiego dnia. Osoby, które pracują w innym mieście, niż mieści się ich Urząd Skarbowy, wielokrotnie musiały wciąć wolny dzień, żeby zdążyć złożyć deklarację w godzinach urzędowania urzędu. W tym momencie problem ten przestaje być znaczący, ponieważ każda osoba, która ma dostęp do internetu, może posłać własną deklarację drogą elektroniczną.

rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zapominaj o szansie przekazania 1% podatku

Następną kwestią, o której należy pamiętać, jest 1% podatku, który można przekazać na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. 1 procent na opp nic podatnika nie kosztuje, po prostu ma możliwość on decydować tą maleńką częścią swego podatku. Wiele organizacji oraz fundacji potrzebuje pomocy materialnej, aby mieć szansę wciąż działać oraz pomagać, zatem nie powinno się pozostawiać tych pieniędzy skarbówce. Przekazanie 1% jest nieskomplikowane, bo starczy w wyznaczoną tabelkę wprowadzić numer KRS wytypowanej organizacji oraz kwotę. By przeczytać więcej wejdź na .

Nie zapomnij o terminowym złożeniu dokumentów

W przypadku składania pita bardzo istotna jest terminowość. Na witrynie Ministerstwa Finansów jest możliwość znaleźć szczegółową listę, do kiedy należy złożyć deklarację. Większość podatników musi rozliczyć się do końca kwietnia 2015 roku, zatem nie warto zwlekać na ostatnią chwilę i stać w wielkich kolejkach. Deklarację można wysłać już dziś za pomocą sieci albo złożyć w określonej jednostce skarbowej, do jakiej się przynależy.