Patenty powinny być dużo istotniejszą częścią naszej gospodarki!

Innowacje powodują, że nasza ekonomia o wiele szybciej nabiera mocy. W zasadzie w dalszym ciągu nie jesteśmy zbytnio innowacyjnym państwem, niestety nie ma za wielu przedsiębiorstw, które robią coś innego, niż konkurenci. I choć jeszcze daleko Polsce do choćby Niemiec, to na szczęście sytuacja się poprawia.

Np. kancelaria patentowa warszawa w ostatnim czasie przyjmuje o wiele większą ilość interesantów. To bardzo dobra wiadomość, bo na patentach można zarabiać bardzo dużą kasę. Jeśli nie chcielibyśmy, aby Polska w dalszym ciągu była przede wszystkim kojarzona z tanią siłą roboczą, powinniśmy starać się wspierać naszych przedsiębiorców – to może dać naprawdę sporo!

wzór przemysłowy i biuro patentowe

Autor: Saint-Gobain Abrasives AB Sweden
Źródło: http://www.flickr.com

Ogólnie sama ochrona znaku towarowego i patentów jest raczej trudna, to nie jest łatwy oraz błyskawiczny proces. I w tym momencie taka prośba do polskich rządzących – byłoby świetnie, gdyby wreszcie czymś dużo łatwiejszym było rejestrowanie swoich znaków towarowych czy patentów. W końcu wszystkie problemy, zbędna biurokracja, itp., sprawiają, że właściciel firmy nie może sprawić, iż będzie się rozwijał. Polscy przedsiębiorcy poświęcają zbyt wiele czasu na niepotrzebne formalności, które sprawiają, że zamiast działać, starać się rozwijać biznes, niestety muszą marnować swój cenny czas.

Jak jednakowoż w ogóle zarabiać pieniądze na czymś takim jak chociażby zwalczanie nieuczciwej konkurencji? No cóż, stosunkowo niewielu przedsiębiorców ma takową możliwość. Głównie z takiej przyczyny, że zasadniczo, aby móc coś sensownego, wielce nowatorskiego dokonać, bez cienia wątpliwości trzeba posiadać znaczące umiejętności. Należy także sukcesywnie inwestować spore pieniądze w prowadzoną przez siebie firmę. Zatem jak widać, wyłącznie zamożne firmy, zarządzane przez mądrych ludzi, mogą odnieść jakikolwiek sukces. Cóż, inflacja sukcesu byłaby groźnym zjawiskiem – nie wszyscy ludzie są zdolni do sukcesu. Należy starać się to zaakceptować, choć nie można się w żadnym razie poddawać.

Warto również tak jakby zabezpieczyć się przed własnymi konkurentami – w końcu wywiad gospodarczy to dzisiaj standard. Wiadoma sprawa: zapewne nie jesteśmy rekinami biznesu, ale tak czy siak przydałoby się mocno uważać, bo w wielu przypadkach sytuacja jest taka, że człowiek bardzo długo pracuje, a później ktoś kradnie jego pracę. Wbrew pozorom, to raczej powszechny proceder.