pieniądze tagged posts

Kaucja gwarancyjna – gwarancja pieniężna dla osoby wynajmującej dom

Większość z nas wie, czym jest kaucja za butelkę po oranżadzie. Kupowało się oranżadę i płaciło 30 groszy więcej, bo sklepowa musiała mieć gwarancję, że butelkę dostanie z powrotem, a nawet, jeżeli nie przyniesiemy butelki z powrotem to ma pieniądze na nową. Tak właśnie wyglądała kaucja za butelkę oranżady i tak w telegraficznym skrócie wygląda kaucja związana z umowami.
Czytaj dalej

Odkryjmy czym się od siebie różnią konta firmowe

To gdzie ulokujemy swoje finanse, tak osobiste, jak i również przedsiębiorstwa ma ogromne znaczenie. Jedne banki pobierają spore prowizje oraz opłaty za korzystanie z takich kont, inne znowu są w stanie zaproponować nam nie tylko darmowe konta, ale też i atrakcyjne oprocentowanie, które sprawi, że będziemy mieli szanse jeszcze wciąż powiększać swoje przychody. Co także ważne, to należy mieć zaufanie do banku, w którym otwiera się takie konto, bo przecież będziemy za jego pośrednictwem uruchamiać na pewno spore sumy finansów.
Czytaj dalej

wysyłanie przez internet

Czasy, kiedy jedynym realnym rozwiązaniem przesłania przesyłki była własna wizyta na poczcie już minęły. To od nas zależy jaką metodą i za ile chcemy dostarczyć paczkę. Dzięki Netowi, coraz to więcej ludzi chętnie korzysta z zakupów online.
Czytaj dalej

Myślisz o założeniu osobistej marki? Poszukuj alternatywnych okazji zdobycia kapitału.

Współcześnie rynek pracy jest nadzwyczaj zróżnicowany oraz wielu początkujących ludzi wchodząc na niego szybko traci ochotę do działania. W konsekwencji znacząco zwiększa się zainteresowanie zakładaniem własnej brandy i coraz to więcej osób próbuje realizować swoje pomysły przekuwając je w interes. Nie sposób ukryć, iż jest to jeden z lepszych sposobów na życie oraz każdy, kto jest pewny, że osiągnie sukces prędzej czy później do niego dochodzi. Na dodatek, teraźniejsze opcje niesłychanie sprzyjają zakładaniu swojej marki. Rozwiązania oferowane startupowcom lub opcja otrzymania pieniędzy unijnych to doskonała szansa na rozwijanie własnego interesu.
Czytaj dalej