pieniądze tagged posts

Kiedy nieodzowny mi będzie jurysta?

Zdaje ci się, iż świat prawniczy jest daleko od twego codziennego życia? Nawet nie masz pojęcia jak możesz się mylić. Życie przysparza nam różnorodnych kłopotów, z którymi przychodzi nam sobie radzić.
Czytaj dalej

Czy spłacanie należności musi być takie problematyczne? Niezupełnie! Wszystko zależne jest od ciebie.

Czy zdarza ci się zalegać z pieniędzmi? Czy wciąż jesteś winien swojemu przyjacielowi te 8 zł za piwo? A może zalegasz z czymś jeszcze? Jeśli masz kłopoty z długami mogą spotkać cię problemy w przyszłości.
Czytaj dalej

Kaucja gwarancyjna – gwarancja pieniężna dla osoby wynajmującej dom

Każdy z nas wie, jak kiedyś wyglądało kupno oranżady. Poza pieniążkiem na oranżadę trzeba było jeszcze mieć pieniążki na kaucję. Kupujesz oranżadę, płacisz 30 groszy więcej, bo pani w sklepie musi mieć gwarancję, że butelkę odniesiesz, a nawet, jeśli nie przyniesiemy butelki z powrotem to ma pieniądze na nową. Tak właśnie wyglądała kaucja za butelkę oranżady i można to w pewien sposób odnieść do kaucji związanej z umowami.
Czytaj dalej

Jak sprawnie odzyskać długi?

Prędzej czy później, w naszej firmie pojawiają się chwile w których musimy skorzystać z pomocy prawnej. Okazuje się, że prawo uchodzi za niezwykle trudną zagadkę, z którą niełatwo sobie poradzić.
Czytaj dalej