PIT tagged posts

Księguj we własnym zakresie lub wcale. Czy księgowanie to jest zajęcie dla każdego?

Każda - mniejsza lub większa firma musi się rozliczać przed Urzędem Skarbowym. Jedni robią to z głową, unikając nadmiernych wydatków, inni skrupulatnie, od czasu do czasu płacąc przy okazji za coś, z czego nie powinni być sprawdzani, a inni znów amatorsko narażając się na bolesne straty. Czy da się znaleźć rozwiązanie by zgodzić wszystkich?
Czytaj dalej

Zeznanie PIT – dobrze jest skorzystać z darmowego programu

Człowiek ochoczo ułatwia sobie egzystencję, kreując programy i narzędzia, które pomagają w codziennych obowiązkach. Rachunkowość to coś, co przeraża znaczną część społeczeństwa, gdy więc nadchodzi okres, w którym trzeba rozliczyć PIT za ubiegły rok, wielu ludzi dopada zdenerwowanie.
Czytaj dalej

Informujemy, jak wypełnić PIT 37 przez internet

Właściwie każdy z nas doskonale powinien zdawać sobie sprawę z tego, że co roku musimy wypełnić zeznanie podatkowe. Każdy, kto zarobił co najmniej złotówkę ma obowiązek wyliczenia się z urzędem skarbowym – w przeciwnym wypadku na pewno nie można liczyć na pobłażanie organów skarbowych.
Czytaj dalej

Dowiedz się czym jest wynajem pracowników, bo może to być dobre rozwiązanie dla Twojej marki

Otwierając prywatną działalność gospodarczą musimy zaangażować do pracy ludzi, których cechować będzie szczególnie systematyczność, obrotność i energia, bo bez tych cech niewyobrażalne jest efektywne działanie zakładu pracy.
Czytaj dalej