PIT tagged posts

Zeznanie PIT – dobrze jest skorzystać z darmowego programu

Człowiek lubi ułatwiać sobie życie, kreując programy oraz narzędzia, które pomagają w codziennych obowiązkach. Rachunkowość to coś, co przeraża dużą część społeczeństwa, gdy więc zbliża się czas, w którym należy rozliczyć PIT za poprzedni rok, wiele osób dopada panika.
Czytaj dalej

W jaki sposób wypisać pit online będziemy posiadali rzetelnie wytłumaczone

Jeśli posiadamy dość płacenia wielkich funduszy za to, że ktoś inny szykuje dla nas zestawienie rocznych dochodów, które potem przesyłamy do urzędu, to bez wątpienia musimy się zastanowić, czy jednakże nie należy się tym zająć samemu.
Czytaj dalej

Księguj we własnym zakresie lub wcale. Czy księgowanie to jest zajęcie dla każdego?

Każda - mniejsza lub większa firma musi się rozliczać przed Urzędem Skarbowym. Jedni robią to z głową, unikając nadmiernych wydatków, inni skrupulatnie, od czasu do czasu płacąc przy okazji za coś, z czego nie powinni być sprawdzani, a inni znów amatorsko narażając się na bolesne straty. Czy da się znaleźć rozwiązanie by zgodzić wszystkich?
Czytaj dalej

Informujemy, jak wypełnić PIT 37 przez internet

Właściwie każdy z nas doskonale powinien zdawać sobie sprawę z tego, że co roku musimy wypełnić zeznanie podatkowe. Każdy, kto zarobił co najmniej złotówkę ma obowiązek wyliczenia się z urzędem skarbowym – w przeciwnym wypadku na pewno nie można liczyć na pobłażanie organów skarbowych.
Czytaj dalej