Informujemy, jak wypełnić PIT 37 przez internet

Niemal każdy z nas świetnie powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że co roku musimy wyliczyć zeznanie podatkowe. Każdy, kto zarobił co najmniej złotówkę ma obowiązek wyliczenia się z urzędem skarbowym – w przeciwnym razie bez wątpienia nie można liczyć na przychylność organów skarbowych.

podatki

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie na szczęście można rozliczyć zeznanie podatkowe przez sieć, co bez wątpienia jest bardzo wygodne dla niemalże wszystkich podatników – nie a już konieczności stania w wielkich kolejkach do urzędu podatkowego. Jeśli Ty także chcesz zaoszczędzić odrobinę czasu i nerwów, wówczas również powinieneś wypełnić swojego PIT-a przez Internet. Obecnie dostępnych jest tak dużo różnego rodzaju programów ułatwiających wypełnienie zeznania podatkowego, że z pewnością nie będziesz miał żadnych kłopotów (więcej w temacie pit online). Kiedy jesteś zatrudniony na umowę o pracę u jednego pracodawcy, wówczas cała sprawa jest wyjątkowo prosta – wystarczy, że na własnym zeznaniu podatkowym wpiszesz dokładnie te wszystkie informacje, które będą umieszczone na druku PIT, który dostaniesz od pracodawcy. Sytuacja komplikuje się trochę bardziej w przypadku osób, które pracują dla paru pracodawców, najczęściej na umowę zlecenia lub o dzieło. Wtedy będziesz miał obowiązek wypełnić PIT-37, który jest nieco bardziej skomplikowany. Jeżeli ten przypadek dotyczy właśnie Ciebie, wówczas kategorycznie powinieneś spośród wszystkich programów wybrać właśnie ten, który pozwala wypełnić PIT 37 online.

Jeśli nie jesteś pewien, w jaki sposób wypełnić swój PIT, wtedy niezłym pomysłem będzie poradzenie się księgowej. Wprawdzie programy do rozliczania PIT-ów najczęściej wyposażone są w czytelną instrukcję, jednakże o ile potrafimy obliczyć wysokość przychodów oraz wysokość należnego podatku, o tyle wielki kłopot potrafią sprawić nam różnego rodzaju ulgi i zwolnienia. Jeżeli tylko możemy odliczyć coś od podatku, wtedy zdecydowanie powinniśmy skorzystać z takiej możliwości. Jeżeli jednak nie jesteś pewien, czy w danym wypadku zwolnienie Ci się należy, lepiej nie wykazywać tego w zeznaniu podatkowym. Kiedy nie jesteś pewien, w jaki sposób konkretnie wypełnić PIT, wtedy bez wątpienia powinieneś zwrócić się do księgowej – to może pozwolić uniknąć Ci sporych kłopotów (zobacz więcej ). Lepiej będzie wydać trochę pieniędzy na poradę księgową niż potem przez własną nieuwagę wplątać się w trudności z urzędem skarbowym.
Tags:  , ,