Polski dla obcokrajowców

Praca, biznesmen

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

Sporo osób, które przyjeżdżają do naszego kraju na stałe, nie zna naszego rodzimego języka. Nie ulega wątpliwości, że powinni oni szybko rozpocząć naukę, aby po niedługim czasie móc porozumiewać się w języku polskim, zarówno w kontaktach biznesowych, jak i tych mniej oficjalnych. Organizowanie nauki języka polskiego dla przyjezdnych z zagranicy zdaje się być najbardziej konieczne w warszawie, ze względu na to, że tam najczęściej się oni zatrzymują. Odszukanie takiego kursu jest w dodatku równie proste jak wpisanie w wyszukiwarkę zapytania „polski dla obcokrajowców Warszawa”.

Dopasuj się do otoczenia
Mimo, że niektórzy obcokrajowcy wydają się żywić przekonanie, że w Warszawie każdy zna parę języków, mogą się oni mocno rozczarować. O ile rzeczywiście większość osób potrafi rozmawiać w języku angielskim, niemieckim czy rosyjskim, tak z innymi może nie być tak łatwo. A przecież w kraju działa wiele placówek korporacji zagranicznych, w tym koreańskich, chińskich, czy japońskich, które zatrudniają swoich rodzimych pracowników. Znajomość języka obowiązującego w państwie, do którego się przeprowadza na stałe, zapewnia niezbędne poczucie bezpieczeństwa a także pozwala bliżej poznać kulturę, tradycje i wartości określonego kraju. Poza tym niewątpliwie obcokrajowiec, który będzie w stanie mówić po polsku, z pewnością wywrze pozytywne wrażenie na mieszkańcach i zyska większą sympatię niż ktoś, kto zupełnie nie będzie znał naszego języka (sprawdź pełną ofertę na tej stronie).

Autor: HEMMERSBACH

Wybierz idealny kurs
W Warszawie oferta lekcji polskiego dla obcokrajowców jest wyjątkowo rozbudowana. Wystarczy spróbować wyszukać w Google takie frazy jak „kursy polskiego Warszawa”, by przekonać się jak wiele propozycji jest dostępnych. firmy realizują kursy tak indywidualne, jak i w grupkach, proponują również wyjazdy, w trakcie których kursanci mają okazję na wytężoną naukę niemal dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Nową formą poznawania języka są kursy online. Co ciekawe, szkoły dostosowują zakres zajęć do profilu kursantów odpowiednio do tego, co robią w polsce. Dlatego inaczej będzie przebiegał kurs przeznaczony dla dyplomaty, przedsiębiorcy, a inaczej dla studenta, który przybył do Polski na Erasmusa lub przeprowadził się tu na stałe i zakłada rodzinę (oferta). Dodatkowym czynnikiem namawiającym do zdecydowania się na oferty szkół dla obcokrajowców jest kadra, która ma niezbędne kwalifikacje do nauczania języka polskiego osób, które do tej pory nie miały z nim kontaktu.