Praca przedsiębiorcy w naszym kraju nie jest łatwa. Własna firma jak wiadomo wymaga znacznej aktywności a także poświęcania bardzo dużej liczby czasu na jej doglądanie. Na rynku panuje też wielka konkurencja. Nie to jest jednak najgorsze. Przedsiębiorcy narzekają przede wszystkim na zbyt wysokie podatki oraz nieprzychylność urzędników. Aby przedsiębiorcom w naszym kraju żyło się bardziej przyjemnie trzeba paru zmian w prawie.
Czytaj więcej
Dla wielu osób adwokat i radca prawny to w sumie taka sama osoba, jedynie nieco inaczej się nazywająca. Rzeczywiście aktualnie w coraz większym stopniu różnice pomiędzy nimi się zacierają, mimo że formalnie nadal są to dwa oddzielne zawody. Zarówno adwokaci jak i radcy prawni cały tok nauki mają identyczny, dopiero po wybraniu aplikacji ich drogi idą w trochę oddzielnych kierunkach. Zasady pracy w obu zawodach będą regulować odpowiednie ustawy, i opierając się na nich adwokaci i radcy mogą wykonywać swe obowiązki.
Czytaj więcej
W dzisiejszych czasach ciężko odnaleźć się w pokomplikowanych zasadach prawa i przez cały czas ewoluujących ustawach. Aby nie utonąć w w dużej ilości coraz to nowszych sposobów regulacji w zakresie prawa administracyjnego czy też prawa zamówień publicznych, konieczna bywa czasem pomocna dłoń perfekcyjnego prawnika ,bądź też doświadczonego radcy prawnego. Niewątpliwie dobrze mieć kogoś, kogo w razie potrzeby można zapytać o zamówienia publiczne lub o kwestie bliskie problemom przetargów. Znakomitym wyjściem będzie w takim wypadku przyjrzenie się ofertom pobliskich kancelarii prawniczych, chociażby tych z Nowego Sącza.
Czytaj więcej