porady tagged posts

Profesja prawnika w Polsce – kilka ciekawostek

Jedną z profesji, jakie w kraju cieszą się dużym zaufaniem, a przy tym szacunkiem, jest [profesja prawnika. Bierze się to między innymi z faktu, że do wykonywania tego zawodu niezbęda jest duża wiedza, zdobywana w wieloletnim procesie kształcenia. Studia prawnicze są poza tym uważane za jedne z najtrudniejszych i wymagają bardzo dużo wysiłku od studenta. Sama profesja także zazwyczaj nie zalicza się do prostych.
Czytaj dalej

Obowiązek spłacenia długów.

Obowiązek uregulowania pobranych zobowiązań finansowych to coś, z czym musi się liczyć każda osoba, która pobierze pożyczkę od instytucji bankowej. Warto sobie zdawać sprawę z tego, iż w momencie, w jakim ktokolwiek zdecydował się na takie działania, to następne, co ma obowiązek mieć w głowie to sprawa : zapłać kredyt.
Czytaj dalej

W czym powinien nam pomóc prawnik w Niemczech?

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej jak również bezpośrednie sąsiedztwo z Niemcami to główne przyczyny ogromnego zainteresowania Polaków niemieckim rynkiem pracy. Zwiększa się także liczba polskich firm inwestujących w Niemczech. Wiąże się to ze zwiększonym zapotrzebowaniem na usługi prawników znających się dobrze na prawie pracy. Coraz to więcej kancelarii adwokackich specjalizuje się w tym właśnie zakresie. Są to zarówno adwokaci działający na terenie Niemiec jak i kancelarie posiadające siedziby na terenie Polski. Adwokaci udzielają tych usług zarówno na rzecz pracodawców jak też pracowników.
Czytaj dalej

Spółka Partnerska Adwokacka Lexperts – wszechstronne porady adwokackie.

Kancelaria Prawna Lexperts jest spółką powstałą dzięki zaangażowaniu trójki adwokatów, którzy dążąc do profesjonalnego i kompleksowego zapewnienia obsługi własnych klientów postanowili złączyć siły i stworzyć własną firmę.
Czytaj dalej