PRacownik tagged posts

Użyteczne narzędzie służące do kierowania delegacjami pracowników oraz Business Intelligence

Zarówno małe firmy jak też rozległe przedsiębiorstwa ochoczo korzystają z przeróżnych systemów oraz narzędzi, które dopomagają im w skutecznym i wydajnym zarządzaniu firmą. Jeżeli nasi pracownicy nieraz wyjeżdżają na przeróżne firmowe delegacje, to pewnie przydatne okaże się narzędzie, które pozwoli nam na funkcjonalne i skuteczne zarządzanie delegacjami pracowników.
Czytaj dalej

O harmonii ciała i intelektu, czyli w jaki sposób kreatywnie, a także skutecznie podnieść efektywność własnych pracowników

O równowadze między pracą a osobistą sferą życia dosyć dużo się dzisiaj mówi i słyszy. Menedżerowie niektórych korporacji i niewielkich rodzinnych przedsiębiorstw idą krok dalej i nie prowadzą jałowych rozmów, lecz wprowadzają w czyn rady specjalistów. O tym, że nawet typowy pracownik staje się najważniejszy, wiemy od co najmniej kilku lat, sęk jednakże w tym, aby właściwie zadbać zarówno o równowagę pomiędzy życiem zawodowym a osobistym, jak i o to, aby każdy podwładny miał zapewnione dodatkowe korzyści.
Czytaj dalej

Ponadprogramowe honorarium dla pracownika za wyrobione nadgodziny

Osoby prowadzące własną działalność gospodarcza vat bez wątpienia muszą przestrzegać wielu licznych norm prawnych, jakie dotyczą różnych zagadnień. Bezsprzecznie wszelki przedsiębiorca musi regularnie rozliczać się z Urzędem Skarbowym i na przykład dbać o obowiązek podatkowy vat, ponieważ opłacanie podatków jest obowiązkiem wszelkiej ustawowo działającej firmy lub też przedsiębiorstwa.
Czytaj dalej

Czy warto zatrudniać się na postawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, a może atrakcyjniejszy będzie outsourcing pracowniczy? Czy na postawie tych umów należy nam się prawo do zwolnienia lekarskiego? Ten rok przyniósł kilka zmian.

Bardzo dużo z nas rozważa, jakie korzyści poza wypłatą oczywiście osiągnie zatrudniając się na wszelkiego rodzaju umowy o pracę. Głównezastrzeżenia budzi przede wszystkim umowa zlecenie i to, czy od niej odprowadzane są składki zus jak również czy na tej podstawie przysługuje personelowi zwolnienie lekarskie.
Czytaj dalej