PRacownik tagged posts

Dowiadujemy się czy pośrednik ubezpieczeniowy musi zdać kurs agenta ubezpieczeniowego?

Jak podaje słownik: agent ubezpieczeniowy jest inwestorem prowadzącym działalność agencyjną na podstawie umowy agencyjnej, zawartej z zakładem ubezpieczeń i wpisany do rejestru agentów ubezpieczeniowych. Brzmi to dość abstrakcyjnie, ale zerknijmy w jaki sposób można nim zostać.
Czytaj dalej

Użyteczne narzędzie służące do kierowania delegacjami pracowników oraz Business Intelligence

Zarówno niewielkie firmy jak także wielkie przedsiębiorstwa ochoczo korzystają z różnych systemów i narzędzi, które dopomagają im w skutecznym i efektywnym zarządzaniu firmą. Jeśli nasi pracownicy nieraz wyjeżdżają na przeróżne firmowe delegacje, to niewątpliwie praktyczne okaże się narzędzie, które zezwoli nam na sprawne i wydajne zarządzanie delegacjami pracowników.
Czytaj dalej

Pisanie CV oraz rozmowa kwalifikacyjna – obecnie jedne z ważniejszych fraz dotyczące wyszukiwania pracy

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy obywatel chciałby posiadać pracę. Jest ona czymś, przez co obywatele posiadają możliwość na normalne życie oraz spełnianie własnych marzeń. Praca jest także rzeczą, która ludziom pozwala na utrzymywanie kontaktów z innymi jednostkami, przez co mogą one prowadzić życie towarzyskie oraz zawierać nowe kontakty.
Czytaj dalej

O harmonii ciała i intelektu, czyli w jaki sposób kreatywnie, a także skutecznie podnieść efektywność własnych pracowników

O równowadze między pracą a osobistą sferą życia dosyć dużo się dzisiaj mówi i słyszy. Menedżerowie niektórych korporacji i niewielkich rodzinnych przedsiębiorstw idą krok dalej i nie prowadzą jałowych rozmów, lecz wprowadzają w czyn rady specjalistów. O tym, że nawet typowy pracownik staje się najważniejszy, wiemy od co najmniej kilku lat, sęk jednakże w tym, aby właściwie zadbać zarówno o równowagę pomiędzy życiem zawodowym a osobistym, jak i o to, aby każdy podwładny miał zapewnione dodatkowe korzyści.
Czytaj dalej