PRacownik tagged posts

Monitorowanie zatrudnionych jako sposób na zwiększenie wydajności całej firmy

Komputery i Internet to aspekty aktualnie nie tylko niezwykle rozpowszechnione, ale nieraz praktycznie niezbędne. W dzisiejszych firmach zatrudnieni i zwierzchnicy działają zwykle z zastosowaniem tych narzędzi. Rozwój Internetu zapewnił możliwość realizowania wielu obowiązków zawodowych właśnie przed komputerem.
Czytaj dalej

Rozliczanie się z podatku coroczne firmy jako podstawa do tego, by miała okazję ona sukcesywnie działać.

Zeznanie roczne dostarczyć powinny wszystkie osoby, jakie w danym roku zdobywały jakiekolwiek zyski podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Jeśli podatnik nie dostał ani złotówki przychodu – zeznania nie składa. Rozliczenie elektroniczne pit, to najszybsza i najłatwiejsza procedura złożenia zeznania rocznego. Poprzez internet, bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego, zdołasz przekazać różnego rodzaju pity, razem z załącznikami. W ten sam sposób można także oddać poprawkę tych deklaracji.
Czytaj dalej

Pisanie CV oraz rozmowa kwalifikacyjna – obecnie jedne z ważniejszych fraz dotyczące wyszukiwania pracy

W współczesnych czasach właściwie każdy obywatel chce posiadać pracę. Jest ona czymś, przez co jednostki mają możliwość na normalne życie oraz spełnianie własnych marzeń. Praca jest też rzeczą, która ludziom pozwala na utrzymywanie kontaktów z innymi obywatelami, przez co mogą one prowadzić życie towarzyskie i zawierać nowe kontakty.
Czytaj dalej

Instruktaże dla pracowników – potrzebne informacje

Przeprowadzenie szkolenia BHP przez chlebodawcę to jego obowiązek nie tylko przed rozpoczęciem wykonywania pracy przez pracobiorcę. Jest ono ważne jedynie przez pewien czas. Podstawę ustawową omawianego obowiązku pracodawcy stanowią regulacje rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dn. 27 lipca 2004 roku. Na ich gruncie musi on zapewnić pracobiorcom odbycie instruktażu dotyczącego BHP. Tyczy się to wszystkich pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych, administracyjno-biurowych i tak zwanej kadry kierowniczej - niezależnie od wykonywanych przez nich działań.
Czytaj dalej