prawnik tagged posts

W dobie internetu sporo mówi się o ochronie danych osobowych online – jest to bardzo ważne zagadnienie, któremu trzeba poświęcić kilka chwil

Dla wielu zwykłych konsumentów internetu przepisy portali wydają się kwestią niepotrzebną. Klikają akceptację, a nierzadko nawet nie interesuje ich regulamin portalu i nie czytają go.
Czytaj dalej

Obsługa prawna Wrocław, kancelaria prawna w stolicy Dolnego Śląska – w jaki sposób poszukiwać?

Jeszcze do całkiem niedawna zawód prawnika zdawał nam się niesamowicie nieprzystępny. A teraz dzięki telewizji wydaje nam się, że jednym z największych kłopotów prawników jest ich skomplikowane życie prywatne. Na szczęście mamy chociaż tyle rozumu w głowie, by po pierwsze nie brać śmiertelnie poważnie tego, co widzimy w TV i po drugie musimy wiedzieć, że każdy człowiek i nie ma tu znaczenia zawód, jaki wykonuje posiada jakieś życie prywatne. Jednak nie może ono w rzeczywistości mieć wpływu na pracę danej osoby.
Czytaj dalej

Gdy w rachubę wchodzi sprawa rozwodowa, prawnik jest wymagany!

Kłopoty małżeńskie są aż tak wielkie, że niezbędny jest rozwód? No cóż, rośnie ilość rozpadów małżeństw - w sumie ciężko powiedzieć, iż dzisiaj instytucja małżeństwa niejako uległa popsuciu.
Czytaj dalej

Sędzia, apelacja, wokanda… – brak znajomości przepisów prawa szkodzi

Pomimo tego, że wielu z nas uważa, iż zna się bez mała na wszystkim, w momencie, gdy pojawiają się niemałe kłopoty, rzeczywistość to weryfikuje. Najlepszym przykładem mogą być kłopoty natury prawnej. Większość z nas unika adwokatów oraz porad prawnych, ponieważ są to usługi kosztowne i przeważnie wiążące się z nieprzyjemnymi kwestiami – rozwodem, rozdziałem majątku, problemami z prawem.
Czytaj dalej