prawnik tagged posts

Radca prawny przyjmuje w kancelarii

W obecnych czasach nie ma sensu samodzielnie przejmować się prawnymi aspektami bez znaczenia, w jakiej dziedzinie się poruszamy. Najistotniejsze to mieć odpowiednich ludzi wokół siebie, fachowców, którzy rozumieją, co i jak.
Czytaj dalej

Porada prawnika jest konieczna w wielu sytuacjach, nie wahaj się poszukać wsparcia adwokata

Życie przynosi wiele niespodzianek, niestety nie wszystkie bywają przyjemne. Z pewnością do tych nieprzyjemnych zalicza się trudności o charakterze prawnym, jakie dotykają nas lub naszych bliskich. Trzeba mieć na uwadze, że w sytuacji kłopotów z prawem albo pilnymi załatwieniami sądowymi, można zwrócić się do kancelarii prawniczej w sprawie porady i pomocy prawnej.
Czytaj dalej

Żądanie o zapłatę najczęściej rozsądzane jest w toku postępowania cywilnego

Aktualnie spora część spraw z zakresu postępowania cywilnego tyczy się roszczeń o opłatę. Zazwyczaj są to sytuacje, w których partnerzy nie płacą faktur, bądź zdarzają się różnorodne komplikacje finansowe w relacjach ze wspólnikami. W zależności od wielkości kwoty, jakiej dotyczy roszczenie rzecz rozstrzygana jest przez sąd rejonowy bądź okręgowy.
Czytaj dalej

Wiele kwestii prawnych jak np. odwołanie od wyroku, kwestie dziedziczenia czy inne, porusza się na bieżąco w internecie

Sprawy prawne, to tego typu sprawy, których wielu z nas chce unikać jak ognia. Podobnie jest zresztą ze sprawami rachunkowymi, jednak prawo bardziej potrafi zajść nam za skórę, gdyż najzwyczajniej w świecie jest dla nas nierzadko niezrozumiałe. Jak sobie jednakże radzić, z chwilą, gdy niestety ale weszliśmy w konflikt z prawem lub mimowolnie mamy jeśli o to chodzi problemy?
Czytaj dalej