prawnik tagged posts

W dobie internetu sporo mówi się o ochronie danych osobowych online – jest to bardzo ważne zagadnienie, któremu trzeba poświęcić kilka chwil

Dla sporej liczby zwykłych konsumentów internetu regulaminy portali są rzeczą zbędna. Potwierdzają akceptację, a nierzadko nawet nie interesuje ich regulamin portalu i nie czytają go.
Czytaj dalej

Jak wybrać najskuteczniejszą firmę świadczącą usługi windykacyjne i kiedy może pomóc prawnik?

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu w Rzeszowie może pochwalić się coraz większym szacunkiem pracodawców i ekspertów – co roku pnie się coraz wyżej w rankingach uczelni państwowych. Absolwenci uniwersytetu z chęcią osiedlają się w Rzeszowie, otwierają tu swoje kancelarie prawne i rozpoczynają pracować na własny rachunek.
Czytaj dalej

Porada prawnika jest konieczna w wielu sytuacjach, nie wahaj się poszukać wsparcia adwokata

Życie przynosi sporo niespodzianek, niestety nie zawsze one bywają przyjemne. Bez wątpienia do tych nieprzyjemnych zalicza się trudności z prawem, jakie dotykają nas albo naszych bliskich. Trzeba wiedzieć, że w sytuacji problemów z wymiarem prawa albo pilnymi załatwieniami sądowymi, można pójść do kancelarii prawniczej w kwestii porady i pomocy prawnej.
Czytaj dalej

Sędzia, apelacja, wokanda… – brak znajomości przepisów prawa szkodzi

Mimo tego, iż wielu ludzi sądzi, iż zna się bez mała na wszystkim, w chwili, kiedy pojawiają się duże kłopoty, nasza wiedza jest weryfikowana. Najlepszym przykładem mogą być kłopoty natury prawnej. Wielu z nas unika adwokatów i kancelarii, ponieważ są to usługi drogie i przeważnie kojarzące się nam z nieprzyjemnymi kwestiami – rozwodem, podziałem majątku, problemami z prawem.
Czytaj dalej