prawo tagged posts

Jakie zadania są w dzisiejszych czasach stawiane przed księgowymi

Na co dzień nie zastanawiamy się nad trudną i wymagającą zaangażowania pracą księgowych. Przypominamy sobie o nich dopiero w okolicach końca roku kalendarzowego, kiedy nadciąga okres związany z wypełnianiem formularzy podatkowych. Jak się jednak okazuje, ich powinności są o wiele bardziej rozległe.
Czytaj dalej

Ponieważ w UK nie ma konieczności wzywania Policji do wypadków należy spisać wszelkie dane dotyczące uczestników kraksy

Jak pokazują badania, do Anglii podczas wielkiej emigracji Polaków pojechało około 130 000 z nas. Od tego momentu liczba ta uległa jeszcze dużemu powiększeniu. Poniektórzy czują się w tym kraju już jak we własnym drugim domu, a posiadając obywatelstwo polskie zazwyczaj przysługują im takie same przywileje, z których korzystają rodowici Anglicy.
Czytaj dalej

prawnik Kraków, wsparcie prawne Kraków

Prawnikiem, bądź też doradcą prawnym jest jednostka, jaka ma wyższe wykształcenie prawnicze i osiągnęła miano co najmniej magistra prawa. Jest to najniższy szczebel zawodowy w dziedzinie prawa i posiada najwęższe uprawnienia. Prawnik Kraków świadczy usługi które polegają na poradnictwie legislacyjnym.
Czytaj dalej

Czy konkretny zatrudniający może monitorować swoich pracowników? Jakie ograniczenia występują?

Pomimo coraz powszechniejszej praktyki monitoringu zatrudnionych, bez wątpienia nie jest on od razu tworzony w żadnym akcie prawnym.Tego typu możliwość jednak bierze się z uprawnień kontrolujących zatrudniającego wobec zatrudnianego. Monitorowanie pracowników może znajdować się również w przepisach prawa pracowniczego.
Czytaj dalej