prawo tagged posts

Jak wybrać najskuteczniejszą firmę świadczącą usługi windykacyjne i kiedy może pomóc prawnik?

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu w Rzeszowie może pochwalić się coraz większym szacunkiem pracodawców i ekspertów – co roku pnie się coraz wyżej w rankingach uczelni państwowych. Absolwenci uniwersytetu z chęcią osiedlają się w Rzeszowie, otwierają tu swoje kancelarie prawne i rozpoczynają pracować na własny rachunek.
Czytaj dalej

Na czym polega prawo karne skarbowe? O jakich kwestiach mówi? Jakiego rodzaju są jego postanowienia?

prawo karne skarbowe to specjalna część prawa karnego, która zawiera najbardziej istotne przepisy, które odnoszą się do unormowania odpowiedzialności osób fizycznych za popełnione przestępstwa, jak również wykroczenia skarbowe.
Czytaj dalej

Porady prawne- gdzie ich szukać i kiedy powinniśmy szukać porady u doświadczonego prawnika

Z pewnością każdego z nas spotkała kiedyś sytuacja w której potrzebował porady prawnika. W rozmaitych sytuacjach związanych z prawem cywilnym bądź rodzinnym potrzebujemy porady radcy prawnego czy też wskazówek w jaki sposób postępować przykładowo w sądzie.
Czytaj dalej

Sporo rzeczy powinno być załatwionych zgodnie z prawem

Jest sporo kwestii w naszym życiu, które ustanawiane są prawem, czasami nic nie trzeba zrobić żeby ono trwało, mimo wszystko od czasu do czasu jest tak, iż powinniśmy zorganizować konieczne pisma, które będą potwierdzały nasze prawa i jednocześnie będą wszystko zawierały w formie prawnej. Przez to właśnie zawsze warto rozmawiać z najlepszymi adwokatami i notariuszami, bo tylko wtedy będziemy mogli mieć pewność, że całość jest zorganizowana tak jak być powinno.
Czytaj dalej