prawo tagged posts

Jak wybrać najskuteczniejszą firmę świadczącą usługi windykacyjne i kiedy może pomóc prawnik?

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego może pochwalić się coraz większym zainteresowaniem właścicieli kancelarii prawnych i ekspertów – z roku na rok pnie się coraz wyżej w zestawieniach uniwersytetów. Absolwenci wydziału bez żalu osiedlają się na Podkarpaciu, otwierają tu swoje kancelarie i zaczynają działalność na własną rękę.
Czytaj dalej

Czy konkretny zatrudniający może monitorować swoich pracowników? Jakie ograniczenia występują?

Pomimo znacznie bardziej powszechnej praktyki monitorowania zatrudnionych, bez wątpienia nie jest on bez wątpienia uregulowany w żadnym zapisie prawa.Tego rodzaju możliwość jednak bierze się z uprawnień kontrolnych przedsiębiorcy wobec zatrudnianego. Monitorowanie pracowników zazwyczaj znajduje się również w przepisach kodeksu pracy.
Czytaj dalej

Znaki towarowe, a pomoc prawnika – zawsze warto wykorzystać z oferowanej opcji pomocy prawnej

Działanie na rynku udostępniając własne produkty wiąże się z koniecznością wypełnienia licznych rejestracji oraz spełnieniem określonych wymogów formalnych.
Czytaj dalej

Na czym polega forma taka jak depozyt notarialny?

Określenie takie, jak depozyt notarialny wiąże się z bankowością, a dokładniej z możliwościami lokowania określonych kwot. Bezpieczeństwo osoby wpłacającej depozyt notarialny jest na czołowym miejscu, gdyż priorytetem jest pewność i wzajemne zaufanie. Szansom, jakie zapewnia depozyt notarialny, nie ma końca. W ten sposób można przechowywać dokumenty, kosztowności, klucze albo po prostu oszczędności. Poza rodzajem deponowania, jakim jest depozyt notarialny, określić można depozyt urzędu celnego, urzędu skarbowego albo depozyt bankowy, gdyż występuje on w danych urzędach albo instytucjach. Biorąc pod uwagę przekazywanie przez daną osobę pieniędzy na depozyt notarialny, trzeba wymienić parę wiążących kwestii. Znaczącą sprawą jest to, że depozyt notarialny wpłaca się na parę dni przed aktem notarialnym w celu trzymania się terminu przelewu. Po podpisaniu umowy pieniądze, które przeznaczone są na depozyt notarialny, wpłyną na konto. W innym razie notariusz zobligowany jest zwrócić ustaloną sumę.
Czytaj dalej