prawo tagged posts

W jakich miejscach poszukiwać porad z dziedziny prawa oraz w jakich sytuacjach powinniśmy korzystać z pomocy prawnika?

Prawo definiuje obowiązki wszystkich obywateli. Dzięki niemu czasami możemy uniknąć wielu nieporozumień, niezależnie od tego czy jesteśmy właścicielami firm czy może rozstrzygamy problemy jako osoby fizyczne. Kiedy nie wiemy w jaki sposób działać w trudnych sytuacjach, porady prawne mogą stać się bardzo przydatne. Nie każdy z nas jest doskonałym prawnikiem i dokładnie zna obowiązujące prawo. Jest to dziedzina bardzo szeroka i czasami nie sposób jest pamiętać każdą regułę, która obowiązuje w naszym kraju. Na pewno choć raz byliśmy w sytuacji powiązanej przykładowo z postępowaniem karnym lub mieliśmy do czynienia z właścicielem firmy, który nie wywiązywał się uczciwie z własnych obowiązków.
Czytaj dalej

Na czym polega prawo karne skarbowe? O jakich kwestiach mówi? Jakiego rodzaju są jego postanowienia?

prawo karne skarbowe to dość specjalna część prawa karnego, jaka zawiera najistotniejsze przepisy, jakie odnoszą się do normowania odpowiedzialności osób fizycznych za przestępstwa, jak i skarbowe wykroczenia.
Czytaj dalej

Sprawy sądowe nie są proste dla zwykłego laika, stąd też warto zdecydować się na skorzystanie z usług dobrego prawnika

Każdy człowiek może spotkać się z sytuacją prawną, z którą ciężko mu będzie się uporać. Takie wydarzenia, które ściągają na nas uwagę sądów powodują, że jesteśmy podenerwowani i łatwo popadamy w depresję, mogą przydarzyć się praktycznie każdemu. Nie musimy być przestępcą, aby przy podpisywaniu konkretnych dokumentów coś pominąć i tym samym wejść w konflikt z prawem. Jeśli chcielibyśmy go jednak uniknąć, winniśmy być w szczególności bardziej ostrożni i bardziej kłaść nacisk na zachowanie wszystkich praw życia społecznego i nie tylko.
Czytaj dalej

Prawne aspekty budowy

Masz zamiar rozpocząć budowę. O czym musisz pomyśleć? To proste. Primo, decyzja i zakup odpowiedniego terenu. Po drugie, zatrudnienie biura architektonicznego i nakreślenie skrupulatnych planów nieruchomości, zapewniając dostęp do zasilania, gazu i innych ważnych rzeczy.
Czytaj dalej