Praca przedsiębiorcy w naszym kraju nie jest łatwa. Własna firma jak wiadomo wymaga znacznej aktywności a także poświęcania bardzo dużej liczby czasu na jej doglądanie. Na rynku panuje też wielka konkurencja. Nie to jest jednak najgorsze. Przedsiębiorcy narzekają przede wszystkim na zbyt wysokie podatki oraz nieprzychylność urzędników. Aby przedsiębiorcom w naszym kraju żyło się bardziej przyjemnie trzeba paru zmian w prawie.
Czytaj więcej
Zgodnie z Kodeksem Pracy, pracodawca jest zmuszony wręczyć zatrudnionemu bezpłatnie buty i odzież roboczą, spełniające żądania wskazane w Polskich Normach, ze względu na wymagania technologiczne, sanitarne, czy bezpieczeństwa i higieny pracy. Zwierzchnik może także uzgodnić funkcje pracy, na jakich dopuszcza się stosowanie przez pracujących, za ich zgodą, osobistego ubrania ochronnego lub fartucha.
Czytaj więcej
Mimo znacznie powszechniejszej praktyki monitoringu zatrudnionych, tak naprawdę nie jest on bez wątpienia regulowany w żadnym akcie prawa. Taka możliwość jednak bierze się z uprawnień kontrolnych przedsiębiorcy wobec zatrudnianego. Monitorowanie pracowników znajduje się również w przepisach zapisów kodeksu pracy.
Czytaj więcej
Osoby przewodniczące własną działalność gospodarcza vat z pewnością muszą przestrzegać wielu licznych reguł prawnych, które dotyczą rozlicznych zagadnień. Bezsprzecznie wszelki przedsiębiorca musi typowo rozliczać się z Urzędem Skarbowym oraz przykładowo dbać o obowiązek podatkowy vat, ponieważ opłacanie podatków jest obowiązkiem każdej prawnie funkcjonującej firmy bądź także przedsiębiorstwa.
Czytaj więcej