proces tagged posts

Analiza wymagań dla dzisiejszych rozwiązań technologii informacyjnej

Prince2 to znana i promowana metoda nadzorowania projektami, jaka jest oparta na produktach. Współcześnie prince2 jest użytkowana praktycznie wszędzie, gdyż metodę tą wolno zastosować w wielu projektach rozlicznego rodzaju o odmiennej wielkości. Nazwa Prince2 konkretnie znaczy Projekty Sterowalne W Środowisku i jest skrótem od angielskiego zdania Projects In Controlled Environments.
Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie w sądzie to jeszcze nie koniec. Czasem dobrze jest apelować.

W szeregu przypadków w wiadomościach słyszymy o rozprawach, które dalej są odnawiane i zdaje się, iż nie mają schyłku. Jak to naprawdę jest? Czy wyrok prawomocny to w zasadzie koniec? Jak wiele instancji mamy do dyspozycji? Kiedy na pewno naturalnie grozi nam reprymenda? To wszystko jest drobiazgowo ucapione w niespełna procesowym.
Czytaj dalej

Jeżeli poszukujesz porady prawnej, nie trać czasu i skontaktuj się jak najszybciej ze specjalistą – dowiedz się, jak się za to zabrać

Czasami zdarza się w życiu, iż nie potrafi rozwiązać się swych kłopotów. Mogą pojawiać się w małżeństwie, między sąsiadami, pomiędzy sprzedającym a kupującym, firmami. Może ich być niezwykle dużo. Oczywiście najlepiej, gdyby nie nie pojawiał się żaden, często to jednak tylko życiowa utopia. Świat bez kłopotów nie istnieje. Co więc robić, gdy się zjawiają?Oczywiście jak najszybciej udać się do osoby, która jest w stanie nam pomóc.
Czytaj dalej

Legalizacja wizyty i pracy w Polsce, czyli jak obcokrajowiec może uzyskać prawa i dodatkowe względy.

Pracując można zaobserwować jak wielu cudzoziemców, w szczególności ze wschodniej części Europy podróżują do naszego kraju, mając nadzieje na lepsze szanse życia. Co trzeba wykonać, by móc otrzymać kartę pobytu obcokrajowca, która daje przepustkę do praw i przywilejów. Karta pobytu cudzoziemca jest to dokument znaczący dla cudzoziemców.
Czytaj dalej