przedsiębiorstwo tagged posts

Zawodowe wskazówki prawne dla firm – gdzie ich wyszukiwać?

Prowadząc firmę bądź przedsiębiorstwo często trzeba zasięgnąć jakichś rad prawnych. Bez wątpliwości zależy Ci na uzyskaniu rzetelnych i rzeczywistych informacji, dlatego powinno się zastanowić się nad tym gdzie można zdobyć rzetelne porady prawne dla firm.
Czytaj dalej

Gdzie w życiu codziennym spotkać się można z prawem, do czego przydają się zawodowi prawnicy.

W życiu codziennym bez przerwy można się natknąć na przepisy prawa, które musimy przestrzegać i respektować. Na przykład jazda samochodem będzie przecież wymagać od kierowców odpowiedniej znajomości drogowych przepisów. Kierowcy którzy tej wiedzy nie mają, mogą być narażeni na bardzo poważne konsekwencje.
Czytaj dalej

Jakie są role pieniądza, komu przypada opieka na dziecko, w jaki sposób wystawić fakturę VAT

Funkcji pieniądza jest teraz bardzo dużo, między innymi jest to środek wymiany, który umożliwia nam spełnianie wielu rozmaitych transakcji. Pieniądz jest również miernikiem wartości konkretnych artykułów i produktów. To naturalnie za jego pomocą możemy określić jak bardzo są warte poszczególne rzeczy i artykuły. Inne funkcje pieniądza, które możemy obecnie wymienić to pieniądz wykorzystywany jako środek płatniczy, a także środek magazynowania oszczędności. Co więcej pieniądz może być również środkiem wymiany międzynarodowej. Pieniądze są obecnie nieodłącznym fragmentem naszego życia, są one uznawane na całkowitym świecie oraz w każdym kraju pełnią one tą samą funkcję.
Czytaj dalej

Czy warto zatrudniać się na postawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, a może atrakcyjniejszy będzie outsourcing pracowniczy? Czy na postawie tych umów należy nam się prawo do zwolnienia lekarskiego? Ten rok przyniósł kilka zmian.

Duża liczba z nas rozważa, jakie profity poza zapłatą oczywiście osiągnie zatrudniając się na różnego rodzaju umowy o pracę. Głównewątpliwości budzi przede wszystkim umowa zlecenie i to, czy od niej odprowadzane są składki zus jak także czy na tej podstawie przysługuje pracownikowi zwolnienie lekarskie.
Czytaj dalej