przedsiębiorstwo tagged posts

Rola certyfikacji w dostosowywaniu firmy do nowoczesnych standardów funkcjonowania.

Każda z firm, jaka będzie miała chęci, żeby rozwijać się i poprawiać standardy swojego funkcjonowania, musi wprowadzić odpowiednie procedury zarządzania wewnątrz swojej organizacji, kontaktów z klientem, biznesowej współpracy oraz wykorzystywania firmowych zasobów. Od dawna na świecie za najważniejsze uważa się normy ISO, których uchwalaniem zajmuje się międzynarodowa organizacja z siedzibą w Genewie, która zrzesza kilkadziesiąt organizacji delegowanych z poszczególnych członkowskich państw.
Czytaj dalej

Jakie są role pieniądza, komu przypada opieka na dziecko, w jaki sposób wystawić fakturę VAT

Funkcji pieniądza jest aktualnie ogromnie wiele, między innymi jest to środek wymiany, który umożliwia nam spełnianie wielu różnych transakcji. Pieniądz jest też miernikiem wartości danych artykułów i produktów. To naturalnie za jego pomocą zdołamy określić ile są warte pojedyncze rzeczy i produkty. Inne funkcje pieniądza, jakie możemy współcześnie wymienić to pieniądz wykorzystywany jako środek płatniczy, a także środek zbierania oszczędności. Mało tego pieniądz zdoła być też środkiem wymiany internacjonalnej. Pieniądze są obecnie nieodłącznym fragmentem naszego życia, są one uznawane na całkowitym świecie i w każdym kraju pełnią one tą samą rolę.
Czytaj dalej

Czy warto zatrudniać się na postawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, a może atrakcyjniejszy będzie outsourcing pracowniczy? Czy na postawie tych umów należy nam się prawo do zwolnienia lekarskiego? Ten rok przyniósł kilka zmian.

Bardzo dużo z nas rozważa, jakie korzyści poza wypłatą oczywiście osiągnie zatrudniając się na wszelkiego rodzaju umowy o pracę. Głównezastrzeżenia budzi przede wszystkim umowa zlecenie i to, czy od niej odprowadzane są składki zus jak również czy na tej podstawie przysługuje personelowi zwolnienie lekarskie.
Czytaj dalej

Konieczne systemy do kierowania przedsiębiorstwem – program kadry i płace

Kierowanie przedsiębiorstwem to nie taka prosta rzecz. Wiąże się to z dużą odpowiedzialnością i dużą ilością pracy. Firmy, jakie zatrudniają pracowników naturalnie powinny posiadać pożyteczne systemy pomagające w dysponowaniu przedsiębiorstwem. Jednym z nich jest niewątpliwie program kadry i płace.
Czytaj dalej