rynek tagged posts

Szkolenia stają się równie potrzebne podwładnym, jak i comiesięczna pensja

Powiedzenie uzmysławia nam, że na naukę nigdy nie jest za późno, a inne przykazuje, że trzeba uczyć się przez cale życie. Prowadzenie własnej firmy staje się niezwykle odpowiedzialną pracą. Część tej odpowiedzialności właściciel może z powodzeniem przerzucić na pracowników, ale prawnie i tak odpowiada tylko on. O tym, że trzeba być na bieżąco z przepisami prawnymi wie każdy, kto prowadzi jakąkolwiek działalność handlową. Jeżeli więc pracodawca nie ma odpowiednio dużo wolnego czasu na szkolenie się, to jest zmuszony zainwestować w rozwój swoich pracowników.
Czytaj dalej

Badania rynku łatwe i skuteczne jak nigdy wcześniej

Obecny konkurencyjny rynek przyczynia się do tego, że w dalszej perspektywie czasu pozostaną na nim tylko przedsiębiorstwa świadome oczekiwań i potrzeb aktualnych oraz potencjalnych klientów. Najlepszym sposobem na poznanie tych potrzeb są wszelkiego rodzaju badania rynku. Wśród najczęściej wykonywanych trzeba wymienić między innymi badania: satysfakcji klientów, rozpoznawalności marki, ewaluacji szkoleń, użyteczności stron www.
Czytaj dalej

Dane z współczesnych programów informatycznych bywają nieodłącznym elementem podejmowania decyzji w biznesie

O wyrazie inteligencja można byłoby bez żadnych wątpliwości napisać pracę licencjacką, gdyż to słowo zapuściło korzenie w wielu dziedzinach nowoczesnej nauki, stając się równocześnie swoistym znakiem rozpoznawczym naszej epoki. Nasze narządy słuchu już dawno przyzwyczaiły się do wyrażenia sztuczna inteligencja, ale można jeszcze wymienić mnóstwo innych przykładów, które udowodnią, że ta inteligencja staje się bardzo popularna i to nie tylko w automatyce.
Czytaj dalej

Jakie zadania są w dzisiejszych czasach stawiane przed księgowymi

Na co dzień nie zastanawiamy się nad trudną i wymagającą zaangażowania pracą księgowych. Przypominamy sobie o nich dopiero w okolicach końca roku kalendarzowego, kiedy nadciąga okres związany z wypełnianiem formularzy podatkowych. Jak się jednak okazuje, ich powinności są o wiele bardziej rozległe.
Czytaj dalej