Sąd tagged posts

W których sytuacjach powinniśmy udać się do radcy prawnego? Szybki poradnik dla wszystkich z nas

Nie musimy znać się dobrze na wszystkich dziedzinach. Jeśli zepsuje nam się samochód, wybieramy się do warsztatu samochodowego. W przypadku, kiedy pralka zaczyna szwankować prosimy o pomoc specjalistę. Analogiczna zasada powinna obowiązywać, kiedy chodzi o aspekty prawne. Konsultacje z radcą prawnym mogą nas uchronić przed wieloma późniejszymi kłopotami. W jakich sytuacjach musimy wybrać się do radcy prawnego?
Czytaj dalej

W jakim momencie skorzystać z pomocy prawnej? Do kogo się zwrócić o poradę

Bez wątpienia chociaż raz w życiu będziemy musieli korzystać z usług osoby, która zna się na prawie. Niestety czasem po prostu zdarzają się tego typu sytuacje. Może to być rozwód, ewentualne alimenty, może być wywalczenie odszkodowania, lub też konieczność naszej obrony w sądzie przed niesprawiedliwymi oskarżeniami. Sprawy są różne, tak jak różnych mamy ludzi, którzy muszą się z tego rodzaju kwestiami zmagać. Do kogo w takim wypadku pójść oraz jak bez problemu znaleźć taką osobę?
Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie w sądzie to jeszcze nie koniec. Czasem dobrze jest apelować.

Wielokrotnie w wiadomościach słyszymy o dysertacjach, które wciąż są restytuowane oraz zdaje się, że nie mają kresu. Jak to tak naprawdę jest? Czy wyrok prawomocny to faktycznie upadek? Jak dużo instancji mamy do dyspozycji? Kiedy na pewno na sto procent grozi nam pokuta? To wszyściuśko jest wnikliwie aresztowane w niespełna procesowym.
Czytaj dalej

Długi przed organem sądowym – czy osoba pozwana ma możliwość obrony?

Na pewno nie wszyscy z nas słyszeli o postępowaniu upominawczym w formie elektronicznej. Bywa to sytuacja, która ma miejsce w trakcie braku spłacania wierzytelności. Jednostki, jakie dostały zobowiązanie do zapłaty, będący efektem opisywanego postępowania, wiedzą, iż nie można go ignorować.
Czytaj dalej