Sąd tagged posts

Kto może zgłosić upadłość konsumencką, czyli jakie warunki trzeba spełniać, by nasze długi zostały umorzone?

Każdy z nas natrafił kiedyś na swojej drodze problemy finansowe i za wszelką cenę próbował ten kryzys zażegnać. Większości skupionym na swoim celu jednostkom udaje się zwalczyć i stanąć na nogi, ale niestety nie wszystkim. Przyczyn takiej bezradności jest naprawdę mnóstwo i to właśnie takim ludziom ma pomagać upadłość konsumencka.
Czytaj dalej

mecenas sądowy we Wrocławiu

Zasady pełnienia zajęcia radcy prawnego modyfikuje regulacja. Zgodnie z definicją zawartą w zarządzeniu realizowanie zawodu radcy prawnego polega na świadczeniu pomocy ustawowej. Niemniej jednak radca prawny nie może występować jako obrońca w sytuacjach karnych i karnoskarbowych.

Radca prawny Wrocław może udzielać rad, tworzyć orzeczenia, opracowywać pomysły czynności prawnych, a również występować przed sądami i urzędami. Do niedawna radcowie prawni nie mogli występować również w zagadnieniach rodzinnych. Dzisiaj się to przekształciło i od 2007 r. otwarto radcom prawnym bramę do prowadzenia takiego typu przypadków.
Czytaj dalej

W których sytuacjach powinniśmy udać się do radcy prawnego? Szybki poradnik dla wszystkich z nas

Nie trzeba znać się doskonale na wszystkim. Jeżeli popsuje nam się auto, to wybieramy się do warsztatu samochodowego. W wypadku, gdy pralka nie działa należycie wzywamy fachowca. Identyczna reguła powinna obowiązywać, kiedy chodzi o prawo. Konsultacje z radcą prawnym mogą nas uchronić przed wieloma kłopotami. Kiedy trzeba udać się do prawnika?
Czytaj dalej

W jakim momencie skorzystać z pomocy prawnej? Do kogo się zwrócić o poradę

Z pewnością przynajmniej raz w życiu będziemy musieli skorzystać z pomocy osoby, jaka zna się na prawie. Niestety czasem po prostu zdarzają się tego typu sytuacje. Może to być rozwód, ewentualne alimenty, może być wywalczenie odszkodowania, albo też konieczność naszej obrony w sądzie przed niesprawiedliwymi oskarżeniami. Sprawy różnią się, tak jak różnych mamy ludzi, którzy muszą się z tego typu rzeczami zmagać. Do kogo w takim wypadku się zwrócić i jak najlepiej znaleźć taką osobę?
Czytaj dalej