Sąd tagged posts

Jak odbywa się sprawa w sądzie i czemu dobrze powierzyć prawnikowi przeprowadzenie postępowania sądowego?

Dlaczego korzystnie powierzyć prawnikowi prowadzenie postępowania w sądzie? Nie każdy z procesów wymaga uczestnictwa prawnika w charakterze pełnomocnika. Jest parę postępowań, które z uwagi na nieskomplikowany charakter nie wymagają jego uczestnictwa. Należy do nich przykładowo sprawa o potwierdzenie nabycia spadku. Oczywiście, od tej zasady są wyjątki. Adwokat będzie potrzebny w sprawach cywilnych (dla przykładu o alimenty), w sprawach, a na pewno w gospodarczych.
Czytaj dalej

Masz nielojalnego klienta oraz chcesz odzyskać gotówkę? Zatrudnij jednostkę windykacyjną oraz korzystaj z jej wsparcia

Działalność gospodarcza w znacznej mierze wspiera się na nieustannym przepływie pieniędzy, inwestowaniu finansów, dopełnianiu opłat za zamawiany towar lub inkasowaniu należności za towar dostarczony. Jednakże czasami zdarza się tak, że natrafia się na nielojalnego klienta lub wspólnika i nie otrzymuje się zamawianych artykułów albo na konto nie przychodzi wpłata za sprzedane materiały. W takiej sytuacji konieczna może okazać się pomoc firmy windykacyjnej.Czytaj dalej

W których sytuacjach powinniśmy udać się do radcy prawnego? Szybki poradnik dla wszystkich z nas

Nie należy znać się doskonale na wszystkim. Jeżeli zepsuje nam się samochód, to udajemy się do serwisu. W przypadku, kiedy pralka nie działa należycie wzywamy fachowca. Podobna zasada powinna obowiązywać, gdy chodzi o prawo. Konsultacje z radcą prawnym mogą nas ochronić przed wieloma późniejszymi kłopotami. W jakich sytuacjach trzeba udać się do radcy prawnego?
Czytaj dalej

Czasami porady prawne mamy szansę zyskać za darmo

Od czasu do czasu pragniemy rozwiązać jakiś konflikt, lecz nie bardzo powiemy jak to robić, tak żeby nie naruszać prawa. Wtenczas warto przemyśleć w jaki sposób możemy pozyskać dokładne porady prawne, bez potrzeby nużącego oczekiwania na odpowiedź. Możemy szukać odpowiedzi w internecie, możemy wysłać pytanie do najlepszych kancelarii prawych, lecz też mamy szansę sprawdzić czy od czasu do czasu nie mają one umówionych dyżurów, na które każdy może przyjść.
Czytaj dalej