Sąd tagged posts

Radca prawny przyjmuje w kancelarii

W obecnych czasach nie ma sensu samodzielnie przejmować się prawnymi aspektami bez znaczenia, w jakiej dziedzinie się poruszamy. Najistotniejsze to mieć odpowiednich ludzi wokół siebie, fachowców, którzy rozumieją, co i jak.
Czytaj dalej

Żądanie o zapłatę najczęściej rozsądzane jest w toku postępowania cywilnego

Aktualnie spora część spraw z zakresu postępowania cywilnego tyczy się roszczeń o opłatę. Zazwyczaj są to sytuacje, w których partnerzy nie płacą faktur, bądź zdarzają się różnorodne komplikacje finansowe w relacjach ze wspólnikami. W zależności od wielkości kwoty, jakiej dotyczy roszczenie rzecz rozstrzygana jest przez sąd rejonowy bądź okręgowy.
Czytaj dalej

Jak odbywa się sprawa w sądzie i czemu dobrze powierzyć prawnikowi przeprowadzenie postępowania sądowego?

Dlaczego korzystnie powierzyć prawnikowi prowadzenie postępowania w sądzie? Nie każdy z procesów wymaga uczestnictwa prawnika w charakterze pełnomocnika. Jest parę postępowań, które z uwagi na nieskomplikowany charakter nie wymagają jego uczestnictwa. Należy do nich przykładowo sprawa o potwierdzenie nabycia spadku. Oczywiście, od tej zasady są wyjątki. Adwokat będzie potrzebny w sprawach cywilnych (dla przykładu o alimenty), w sprawach, a na pewno w gospodarczych.
Czytaj dalej

Masz nielojalnego klienta oraz chcesz odzyskać gotówkę? Zatrudnij jednostkę windykacyjną oraz korzystaj z jej wsparcia

Działalność gospodarcza w znacznej mierze wspiera się na nieustannym przepływie pieniędzy, inwestowaniu finansów, dopełnianiu opłat za zamawiany towar lub inkasowaniu należności za towar dostarczony. Jednakże czasami zdarza się tak, że natrafia się na nielojalnego klienta lub wspólnika i nie otrzymuje się zamawianych artykułów albo na konto nie przychodzi wpłata za sprzedane materiały. W takiej sytuacji konieczna może okazać się pomoc firmy windykacyjnej.Czytaj dalej