Sąd tagged posts

Kiedy obowiązkowa jest pomoc komornika? W jakich okolicznościach warto się do niego zgłosić?

Sądowi komornicy to funkcjonariusze publiczni, którzy działają w rejonowych sądach. Dzięki takiej funkcji oferują efektywną prawną ochronę w zgodzie z prawem karnymi.
Czytaj dalej

Licytacje komornicze cieszą się sporym zainteresowaniem

Jeśli nie spłacamy długu, który wzięliśmy, to powinniśmy się liczyć z tym, że nasz dług będzie ciągle, z dnia na dzień powiększać się, a wtenczas zakończy się miłe traktowanie i nasz kredytodawca rozpocznie się dopominać o własną należność. Wówczas do działania przystąpi komornik, który przeważnie najpierw przedstawi nam propozycję pomocy i możliwość zwrócenia wszystkiego w mniejszych, ale częstszych ratach.
Czytaj dalej

W których sytuacjach powinniśmy udać się do radcy prawnego? Szybki poradnik dla wszystkich z nas

Nie musimy znać się dobrze na wszystkich dziedzinach. Jeśli zepsuje nam się samochód, wybieramy się do warsztatu samochodowego. W przypadku, kiedy pralka zaczyna szwankować prosimy o pomoc specjalistę. Analogiczna zasada powinna obowiązywać, kiedy chodzi o aspekty prawne. Konsultacje z radcą prawnym mogą nas uchronić przed wieloma późniejszymi kłopotami. W jakich sytuacjach musimy wybrać się do radcy prawnego?
Czytaj dalej

W jakim momencie skorzystać z pomocy prawnej? Do kogo się zwrócić o poradę

Bez wątpienia chociaż raz w życiu będziemy musieli korzystać z usług osoby, która zna się na prawie. Niestety czasem po prostu zdarzają się tego typu sytuacje. Może to być rozwód, ewentualne alimenty, może być wywalczenie odszkodowania, lub też konieczność naszej obrony w sądzie przed niesprawiedliwymi oskarżeniami. Sprawy są różne, tak jak różnych mamy ludzi, którzy muszą się z tego rodzaju kwestiami zmagać. Do kogo w takim wypadku pójść oraz jak bez problemu znaleźć taką osobę?
Czytaj dalej