Sąd tagged posts

Doświadczony prawnik- gdzie szukać dobrych prawników, którzy mogą nam pomóc w każdej sytuacji

Czasami w życiu zdarzają się sytuacje, w których zmuszeni jesteśmy skorzystać z usług prawnika. Warto wtedy znaleźć doświadczonych prawników, którzy z pewnością pomogą nam w rozwikłaniu problemu czy też wygraniu spraw w sądzie.
Czytaj dalej

Masz nielojalnego klienta oraz chcesz odzyskać gotówkę? Zatrudnij jednostkę windykacyjną oraz korzystaj z jej wsparcia

Działalność gospodarcza w dużej mierze opiera się na nieustannym przepływie pieniędzy, inwestowaniu środków, dokonywaniu płatności za zamawiany towar lub inkasowaniu należności za towar dostarczony. Jednakże czasami zdarza się tak, że trafia się na nielojalnego klienta albo wspólnika i nie otrzymuje się zamawianych towarów albo na konto nie przychodzi wpłata za sprzedane przedmioty. W takim przypadku konieczna okaże się pomoc firmy windykacyjnej.Czytaj dalej

Reakcja na przysłany pozew – co w tej sytuacji przedsięwziąć?

Dokumentem zaczynającym postępowanie w każdej sprawie jest pozew, jakiego duplikat sąd doręcza stronie przeciwnej. Strona, która otrzymała taki pozew posiada możność reakcji na pozew.
Odpowiedź na pozew powinna spełniać całkowite warunki dokumentu procesowego. Odpowiedź na pozew jest też pismem procesowym mającym na celu przygotowanie rozprawy, a więc powinno się podać zwięźle stan sprawy, wypowiedzieć się co do twierdzeń strony przeciwnej i dowodów przez nią wyznaczonych, także określić argumenty na poparcie swojego poglądu w sprawie.
Czytaj dalej

Na czym polega upadłość konsumencka oraz kto winien ją zgłosić?

Każdemu czasami zdarza się popaść w kłopoty finansowe. Choćbyśmy nie wiem jak doskonale byli zabezpieczeni musimy być świadomym tego, iż nie możemy się czuć zupełnie bezpiecznie. Sytuacja potrafi się diametralnie zmienić w chwilę niekoniecznie z winy dłużnika.
Czytaj dalej