Sąd tagged posts

Żądanie o zapłatę najczęściej rozsądzane jest w toku postępowania cywilnego

W dzisiejszych czasach mnóstwo spraw z obszaru postępowania cywilnego dotyczy roszczeń o zapłatę. Zwykle są to okoliczności, w jakich partnerzy nie płacą faktur, bądź zdarzają się różne komplikacje finansowe w relacjach ze współsprawcami. Zależnie od wielkości kwoty, jakiej dotyczy żądanie sprawa rozwiązywana jest przez sąd rejonowy lub okręgowy.
Czytaj dalej

Jakie informacje możemy uzyskać od pracowników informacji telefonicznej?

Dzisiaj pomoc można otrzymać w różnorodnych kwestiach i naprawdę z wszelkich źródeł. Nieważne czy jesteśmy ofiarami w wypadku, czy też klient nie zapłacił nam za towar.
Czytaj dalej

W których sytuacjach powinniśmy udać się do radcy prawnego? Szybki poradnik dla wszystkich z nas

Nie musimy znać się dobrze na wszystkim. Jeśli popsuje nam się samochód, udajemy się do mechanika. W wypadku, gdy pralka nie działa należycie wzywamy fachowca. Podobna zasada powinna obowiązywać, kiedy chodzi o prawo. Konsultacje z radcą prawnym mogą nas uchronić przed wieloma późniejszymi kłopotami. Kiedy należy udać się do prawnika?
Czytaj dalej

Licytacje komornicze cieszą się sporym zainteresowaniem

Jeżeli nie zwracamy długu, który zaciągnęliśmy, to musimy się liczyć z tym, że nasz dług będzie systematycznie, z dnia na dzień rosnąć, a wtenczas skończy się wyrozumiałość oraz nasz kredytodawca zacznie się upominać o swoją należność. Wówczas do działania przystępuje komornik, który najczęściej najpierw zaproponuje nam plan ugody oraz możliwość spłacenia wszystkiego w mniejszych, ale częstszych spłatach.
Czytaj dalej