Prawo procesowe, które dostępne jest w naszym kraju dopuszcza możliwość składania apelacji po wydanym orzeczeniu o wyroku. Jest to dopuszczony przez zasady prawa procesowego etap, dzięki któremu możliwe jest odwołanie się od wyroku sądowego wydanego w pierwszej instancji. dokumenty apelacyjne składane są do sądu drugiej instancji.
Czytaj więcej
Czasem chcemy rozwiązać jakiś spór, lecz nie bardzo rozumiemy jak to zrobić, tak aby nie naruszać prawa. Wówczas należy przemyśleć w jaki sposób możemy uzyskać dokładne porady prawne, bez konieczności długiego oczekiwania na odpowiedź. Możemy szukać odpowiedzi w internecie, możemy wysłać zapytanie do najlepszych kancelarii prawych, ale także możemy sprawdzić czy czasami nie posiadają one ustalonych dyżurów, na które każdy ma szansę wejść.
Czytaj więcej
Każdy człowiek znalazł się kiedyś w trudnej sytuacji finansowej i za wszelką cenę próbował wyjść z owego dołka. Większości nieugiętym ludziom udaje się przezwyciężyć i wyjść na prostą, ale niestety nie każdemu. Przyczyn takiej bezsilności jest naprawdę ogrom i to właśnie takim ludziom ma pomagać upadłość konsumencka.
Czytaj więcej
Prawo reguluje obowiązki każdego obywatela. Dzięki niemu często można uniknąć mnóstwa nieporozumień, nieważne czy jesteśmy przedsiębiorcami czy też rozstrzygamy problem jako osoby fizyczne. Jeżeli nie wiemy w jaki sposób działać w trudnych sytuacjach, porady prawne mogą stać się bardzo przydatne. Nie każdy z nas jest doskonałym prawnikiem i szczegółowo zna działające prawo. Jest to dziedzina niezwykle szeroka i czasami nie sposób jest pamiętać każdą regułę, która obowiązuje w naszym państwie. Z pewnością choć raz byliśmy w sytuacji powiązanej przykładowo z postępowaniem w sądzie albo mieliśmy do czynienia z właścicielem firmy, który nie wywiązywał się w odpowiedni sposób ze swoich obowiązków.
Czytaj więcej
W życiu ludzkim niekiedy bywa tak, że niezbędna jest pomoc specjalisty od prawa. Rzadko bowiem zwykłe osoby bez wykształcenia prawniczego posiadają na tyle szerokie wiadomości w tej dziedzinie, że są w stanie poradzić sobie w skomplikowanych sytuacjach prawnych.
Czytaj więcej
Nie zawsze zgadzamy się ze zdaniem innych osób, lub z tym jak jesteśmy przez nie potraktowani. Dlatego trzeba zaznaczyć, że wciąż mamy szansę wyrazić swój sprzeciw i tylko od postawy danej osoby oraz naszej bliskości z nią, będzie zależało jak ten sprzeciw powinien prezentować się. Gdy to ktoś niedaleki, wystarczy słowne niezgodzenie się z nim, a jeżeli jakaś instytucja, to powinniśmy się liczyć z tym, że potrzebne będzie stworzenie odpowiedniego pisma, które zrozumiale oraz wyraźnie będzie pokazywało nasze stanowisko oraz to, że nie zgadzamy się z takim potraktowaniem.
Czytaj więcej
Potrzeba skorzystania z usług osoby znającej się na prawie, może zdarzyć się każdemu. Sytuacje zdarzają się różne. Niektóre z naszej winy, inne natomiast z potrzeby walczenia o swoje prawa w sądzie. W przypadku innych sytuacji natomiast, z pomocy prawnej korzystają zwykle firmy. Co daje taka pomoc? Jakie są z niej korzyści?
Czytaj więcej
Aktualnie spora część spraw z zakresu postępowania cywilnego tyczy się roszczeń o wypłatę. Z reguły są to sytuacje, w jakich partnerzy nie płacą faktur, czy też występują różnorodne komplikacje finansowe w relacjach ze partnerami. Zależnie od wysokości kwoty, jakiej dotyczy żądanie rzecz rozsądzana jest przez sąd rejonowy bądź okręgowy.
Czytaj więcej

Działalność biznesowa w ogromnej mierze opiera się na ciągłym przepływie pieniędzy, inwestowaniu finansów, dokonywaniu opłat za zamówiony materiał albo inkasowaniu należności za towar sprzedany. Niemniej czasami zdarza się tak, że natrafia się na nielojalnego klienta lub wspólnika i nie dostaje się zamawianych artykułów lub na konto nie wpływa wpłata za sprzedane przedmioty. W takim przypadku nieodzowna okaże się pomoc firmy windykacyjnej.

Czytaj więcej
W dzisiejszych czasach bez sensu samodzielnie przejmować się paragrafami bez znaczenia, w jakiej branży się poruszamy. Najważniejsze to posiadać właściwych ludzi wokół siebie, profesjonalistów, którzy wiedzą, co i jak.
Czytaj więcej
Jeśli nie zwracamy kredytu, jaki wzięliśmy, to musimy się liczyć z tym, że nasz dług będzie ciągle, z dnia na dzień rosnąć, a wówczas skończy się wyrozumiałość i nasz kredytodawca zacznie się upominać o swoją należność. Wówczas do działania przystępuje komornik, który najczęściej wpierw proponuje nam propozycję pomocy oraz ewentualność zwrócenia zadłużenia w mniejszych, lecz częstszych spłatach.
Czytaj więcej
Nie musimy znać się świetnie na wszystkich dziedzinach. Jeżeli popsuje nam się samochód, to udajemy się do serwisu. W przypadku, gdy pralka nie działa prosimy o pomoc fachowca. Analogiczna zasada powinna obowiązywać, kiedy chodzi o prawo. Konsultacje z radcą prawnym mogą nas ochronić przed wieloma kłopotami. Kiedy musimy wybrać się do radcy prawnego?
Czytaj więcej
Dlaczego korzystnie powierzyć prawnikowi prowadzenie postępowania sądowego? Nie każdy z procesów wymaga uczestnictwa prawnika w charakterze pełnomocnika. Istnieje kilka postępowań, które z uwagi na niezbyt zawiły charakter nie wymagają żeby w nich uczestniczył. Przynależy do nich np. sprawa o potwierdzenie nabycia spadku. Oczywiście, od tej zasady są wyjątki. Adwokat będzie konieczny w sprawach cywilnych (dla przykładu o alimenty), w sprawach, a z pewnością w gospodarczych.
Czytaj więcej
Zasady piastowania zawodu radcy prawnego modyfikuje ustawa. Zgodnie z definicją zawartą w zarządzeniu wykonywanie zajęcia radcy prawnego polega na świadczeniu pomocy ustawodawczej. Aczkolwiek radca prawny nie może występować jako obrońca w sprawach karnych i karnoskarbowych.

Radca prawny Wrocław jest w stanie udzielać porad, tworzyć opinie, opracowywać propozycje aktów prawnych, a też występować przed sądami i urzędami. Do niedawna radcowie prawni nie mogli występować też w sprawach rodzinnych. Aktualnie się to zmieniło i od 2007 r. otwarto radcom prawnym bramkę do poprowadzenia owego gatunku przypadków.

Czytaj więcej
Dokumentem zapoczątkowującym działanie w każdej sprawie jest pozew, którego duplikat sąd doręcza stronie przeciwnej. Strona, która otrzymała taki pozew posiada możność reakcji na pozew.
Odpowiedź na pozew powinna spełniać całkowite warunki dokumentu procesowego. Reakcja na pozew jest również dokumentem procesowym mającym na celu przygotowanie rozprawy, a więc powinno się podać zwięźle stan kwestii, wypowiedzieć się co do stwierdzeń strony przeciwnej i dowodów przez nią powołanych, także wskazać argumenty na poparcie własnego stanowiska w sprawie.
Czytaj więcej
Na pewno choć raz w życiu będziemy musieli korzystać z pomocy osoby, jaka zna się na prawie. Niestety czasem po prostu zdarzają się takie sytuacje. Może to być rozwód, kwestia alimentów, może być walka o odszkodowanie, lub też konieczność bronienia się w sądzie przed nieprawdziwymi oskarżeniami. Sprawy są różne, tak jak różnych mamy ludzi, jacy muszą się z tego rodzaju rzeczami zmagać. Do kogo w takim wypadku się zwrócić oraz jak bez problemu znaleźć taką osobę?
Czytaj więcej