system tagged posts

Na czym polega prawo karne skarbowe? O jakich kwestiach mówi? Jakiego rodzaju są jego postanowienia?

prawo karne skarbowe to dość specjalna część prawa karnego, która zawiera najbardziej istotne przepisy, jakie odnoszą się do unormowania odpowiedzialności osób fizycznych za popełnione przestępstwa, ale również wykroczenia skarbowe.
Czytaj dalej

Kontrola urzędowa normy ISO 9001:2015 – streszczenie zmian. Czy cokolwiek się odmieniło?

W tej chwili po raz czwarty osiągana jest rewizja normy ISO 9001, na zgodność z którą certyfikowanych jest powyżej 1,1 mln organizacji na całym świecie. W Polsce w posiadaniu certyfikatu ISO 9001 jest aż 10 110 tys. organizacji. Od roku 2012 internacjonalny Komitet Techniczny pracuje nad następną, całościową rewizją kanonu.
Czytaj dalej

Który kierunek studiów jest obecnie niezwykle ceniony w Polsce?

Czy wiesz, który kierunek studiów jest teraz jednym z najczęściej wybieranych? Dotyczy on bardzo prestiżowego w naszym kraju zawodu - prawnika. Należy jednak wspomnieć, że to bardzo rozbudowana dziedzina nauki, dlatego rozróżnia się na swoje specjalizacje.
Czytaj dalej

Podstawowe wiadomości o systemach BI, jak duże ma ono możliwości w analizowaniu ogromnej ilości danych.

Współczesne narzędzia do zarządzania firmą dają ogromną liczbę informacji, które stanowią świetny materiał do tego, aby je w jakiś sposób analizować i podejmować na ich podstawie decyzje. Aktualnie we wszystkich chyba dużych firmach funkcjonują jakieś programy ERP, w jakich na bieżąco rejestruje się wszystkie gospodarcze operacje, będą one także umożliwiać mnóstwo zestawień i analiz.
Czytaj dalej