szkolenie tagged posts

Instruktaże okresowe z BHP

Obowiązkiem chlebodawcy jest szkolenie pracobiorców w obszarze BHP. Zatrudniony musi przejść szkolenie nie tylko przed dopuszczeniem do pracy, ale także co pewien określony okres. Pracodawca ma obowiązek zatroszczyć się o bezpieczeństwo i higienę pracy swoich pracobiorców. Jednym z oznak tego obowiązku jest obowiązek realizowania instruktaży. Pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika nie przeszkolonego w zakresie BHP. Chlebodawca ma też obowiązek przeprowadzania instruktaży okresowych. Szkolenia okresowe mają na celu zaznajomienie pracowników z nowymi przepisami w obszarze BHP.
Czytaj dalej

Szkolenia z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz księgowość

Czy potrzebujemy wsparcia przy prowadzeniu przedsiębiorstwa?

Czasem jest tak, że na czymś się nie znamy i wtenczas poszukujemy specjalisty w danej kategorii, tak by posiadać pewność, że w dobry sposób zajmie się on wszystkimi kwestiami związanymi z prowadzeniem przedsiębiorstwa w danej dziedzinie. Innym przypadkiem powinniśmy wykonać szkolenia, do których nie posiadamy uprawnień oraz wtenczas też musimy poszukać kogoś przyuczonego w tej kwestii.
Czytaj dalej

O BHP

Jednym z obowiązków zatrudniających wynikającym z Kodeksu pracy, jest zagwarantowanie regularnych szkoleń załogi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Czytaj dalej

Rodzaje szkoleń BHP

Rozróżnia się wstępne jak też okresowe szkolenia BHP. Bez wstępnego instruktażu BHP pracownik nie może przystąpić do wykonywania pracy. Obowiązek zrealizowania instruktaży tyczy się też chlebodawcy. Szkoleniu BHP w przedsiębiorstwie podlegają wszyscy pracownicy, bez względu na stanowisko i typ wykonywanej pracy. Obowiązek ów dotyczy także osób zatrudnionych na podstawie umów prawa cywilnego jak i samego pracodawcy.
Czytaj dalej