temat tagged posts

Jakich danych ma prawo wymagać zwierzchnik w momencie rekrutacji kandydata do pracy?

Kiedy stawiamy się na rozmowę kwalifikacyjną do potencjalnego zwierzchnika nie w każdym przypadku zdajemy sobie sprawę, których dokumentów może żądać rekruter. Oprócz podstawowych danych jak imię czy wykształcenie, w niektórych przypadkach możemy być zapytani o dane dotyczące naszych dzieci czy też niekaralności.
Czytaj dalej

Nawet jeśli korzystasz z oferty eksperta, znajomość prawa okaże się bardzo pomocna

Wiedza na temat prawa może się przydać w naprawdę wielu sytuacjach, z czego niezwykle spora liczba osób z nas nie zdaje sobie sprawy. Rzecz jasna ogólnie znane są najważniejsze reguły panujące w Polsce, jednakże nierzadko najzwyczajniej nie interesują nas jakiekolwiek konkretne paragrafy prawa, które jak uważamy nie odnoszą się do nas. A jednak warto zainteresować się trochę tym tematem, gdyż jak się okazuje zapisy prawa towarzyszą nam tak naprawdę niemal w każdej sytuacji i nigdy nie wiadomo, w którym momencie wiedza w takim zakresie będzie przydatna.
Czytaj dalej

By wziąć udział w licytacji organizowanej przez komorników, warto zapoznać się z zasadami respektowanymi odnośnie takich zdarzeń

Komornik jest funkcją kojarzoną z nieprzyjemnymi czynnościami powiązanymi z egzekucjami sądowymi. Z pewnością większość ludzi zdecydowanie orzeknie, że nie chce mieć kontaktu z tym funkcjonariuszem.
Czytaj dalej

Obsługa typowo prawna – czyli, różnego typu usługi + pomoc typowo prawna, ukryte w jednym określeniu!

Jak istnieje możliwość pomyśleć widząc sam tytuł naszego dzisiejszego tekstu, czyli dokładnie "obsłUGa prawna"- od razu zaczynającą rzeczą co może przyjść do głowy, bywa widok sali sądowej lub kancelarii, wewnątrz której to rozmawiamy z Adwokatem, czy też inną osobą prawną.
Czytaj dalej