umowa tagged posts

Opcja wypożyczenia pojazdu w chwili wypadku.

Sporo wypożyczalni pojazdów, które chcą do siebie przyciągać liczną liczbę klientów stara się teraz w większym stopniu niż w przeszłości o to, żeby zaciekawić własnymi usługami innych. Jest tak na przykład dlatego, że w branży takiej powstała znacznie większa konkurencja.
Czytaj dalej

Coraz więcej firm działających w formie franczyzy niezwykle pozytywnie rozbudowuje się w mniejszych miastach

Aktualnie otworzenie swojej firmy niekoniecznie musi łączyć się z budową idei i wszystkiego od podstaw. Coraz nagminniej zauważane są zyski płynące z umów franczyzowych, dzięki którym rozbudowa zakładu jest zdecydowanie łatwiejsze. W wielkim skrócie franczyza polega na zakładaniu i prowadzeniu lokalu pod daną marką. Nie ulega wątpliwości, że kluczowy jest w tej sytuacji udział osobisty, jednakże jest on dużo mniejszy aniżeli w chwili otwierania własnej firmy. Na ogół na tej zasadzie działają najciekawsze restauracje bądź drogerie kosmetyczne, czyli miejsca dobrze znane ludziom i entuzjastycznie przez nich uczęszczane.
Czytaj dalej

Działalność gospodarcza musi uważać na zawierane umowy

Każda umowa jaka jest podpisana w przedsiębiorstwie, powinna być prawidłowa z istniejącym prawem oraz nie może go w żaden sposób omijać. Nie zawsze jesteśmy w stanie powiedzieć, czy wszystko jest odpowiednio, czy czasami nie utracimy na zawarciu takiego a nie odmiennego zobowiązania, przez to właśnie idealnie zrobimy kiedy zatrudnimy prawnika, który przed podpisaniem każdej ważniejszej umowy będzie ją przeglądał oraz będzie nam mówił, czy wszystko jest tu idealnie tak jak być musi.
Czytaj dalej

Firma sprzątająca – sprawdź kilka ważnych elementów jej propozycji, zanim podejmiesz decyzję o współpracy

W dużych firmach ciężko jest samemu zachować czystość. Niezbędne byłoby zatrudnienie kilku sprzątaczek na etat, a na to nie każdy zakład ma fundusze. O wiele lepszym wyjściem jest wynajęcie firmy sprzątającej, jaka umiejętnie doprowadzi do porządku każdy obiekt, bez względu na jego metraż. Zanim jednak zdecydujemy się na podpisanie umowy, musimy sprawdzić kilka kwestii, aby nasza współpraca pozytywnie się układała.
Czytaj dalej