umowa tagged posts

Czy konkretny zatrudniający może monitorować swoich pracowników? Jakie ograniczenia występują?

Pomimo znacznie bardziej powszechnej praktyki monitorowania zatrudnionych, bez wątpienia nie jest on bez wątpienia uregulowany w żadnym zapisie prawa.Tego rodzaju możliwość jednak bierze się z uprawnień kontrolnych przedsiębiorcy wobec zatrudnianego. Monitorowanie pracowników zazwyczaj znajduje się również w przepisach kodeksu pracy.
Czytaj dalej

Opcja wypożyczenia pojazdu w chwili wypadku.

Wiele wypożyczalni pojazdów, jakie chcą do siebie przyciągać jak największa ilość interesantów będzie starać się aktualnie bardziej aniżeli kiedyś o to, żeby zaciekawić własnymi usługami innych. Jest tak na przykład dlatego, że w branży takiej pojawiła się znacznie większa konkurencja.
Czytaj dalej

Konieczne systemy do kierowania przedsiębiorstwem – program kadry i płace

Zarządzanie przedsiębiorstwem to nie taka bezproblemowa rzecz. Wiąże się to z sporą odpowiedzialnością i ogromną dawką pracy. Firmy, które zatrudniają pracowników bez wątpienia powinny posiadać praktyczne systemy pomagające w rozporządzaniu przedsiębiorstwem. Jednym z nich jest bezsprzecznie program kadry i płace.
Czytaj dalej

Słuszne sformułowanie rodzaju wykonywanej pracy

Jakakolwiek osoba zgłaszająca się do pracy otrzymuje umowę o pracę. Umowę o pracę zawiera się na czas nieoznaczony, na czas wyznaczony, bądź na okres dokonania wyznaczonej pracy. Jakakolwiek z nich ma prawo być poprzedzona umową na czas próby.
Czytaj dalej