umowa tagged posts

Słuszne sformułowanie rodzaju wykonywanej pracy

Jakakolwiek osoba zgłaszająca się do pracy podpisuje umowę o pracę. Umowę o pracę zawiera się na czas nieokreślony, na czas wskazany, lub na czas dokonania ustalonej pracy. Jakakolwiek z nich może być poprzedzona umową na okres próbny.
Czytaj dalej

mecenas sądowy we Wrocławiu

Reguły sprawowania zajęcia radcy prawnego reguluje akt prawny. Zgodnie z definicją zawartą w rozporządzeniu uprawianie zawodu radcy prawnego polega na świadczeniu pomocy ustawowej. Niemniej jednak radca prawny nie może występować jako obrońca w kwestiach karnych i karnoskarbowych.

Radca prawny Wrocław może udzielać porad, sporządzać opinie, opracowywać propozycje czynności prawnych, a też występować przed sądami i urzędami. Do niedawna radcowie prawni nie mogli występować też w zagadnieniach rodzinnych. Dzisiaj się to przekształciło i od 2007 r. otwarto radcom prawnym bramkę do poprowadzenia takiego rodzaju przypadków.
Czytaj dalej

Prawnicze studia w naszej ojczyźnie. Czy powinniśmy się na nie zdecydować?

Prawnicze studia pozostają od lat jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Posiadanie konkretnego zajęcia zdaje się dawać pewność w późniejszych poszukiwaniach własnego miejsca na rynku pracy.
Czytaj dalej

Czy obsługa prawna Zawiercie będzie nam proponowana?

Należy sprawdzić jakie usługi księgowe Zawiercie nam proponuje. Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że nie zawsze jesteśmy w stanie radzić sobie z księgowością firmy. Czy to zupełnie się na tym nie znamy, lub nasza firma okazuje się być za dużo, żebyśmy spokojnie mieli okazję to ogarnąć, szczególnie jeżeli chcemy w całości poświęcać się sterowaniu nią, tak by przynosiła jak najwyższe rezultaty.
Czytaj dalej