umowa tagged posts

Konieczne systemy do kierowania przedsiębiorstwem – program kadry i płace

Zarządzanie przedsiębiorstwem to nie taka bezproblemowa rzecz. Wiąże się to z sporą odpowiedzialnością i ogromną dawką pracy. Firmy, które zatrudniają pracowników bez wątpienia powinny posiadać praktyczne systemy pomagające w rozporządzaniu przedsiębiorstwem. Jednym z nich jest bezsprzecznie program kadry i płace.
Czytaj dalej

Słuszne sformułowanie rodzaju wykonywanej pracy

Jakakolwiek osoba zgłaszająca się do pracy otrzymuje umowę o pracę. Umowę o pracę zawiera się na czas nieoznaczony, na czas wyznaczony, bądź na okres dokonania wyznaczonej pracy. Jakakolwiek z nich ma prawo być poprzedzona umową na czas próby.
Czytaj dalej

Firma sprzątająca – sprawdź kilka ważnych elementów jej propozycji, zanim podejmiesz decyzję o współpracy

W większych firmach ciężko jest samodzielnie zachować porządek. Niezbędne byłoby zaangażowanie kilku sprzątaczek na etat, lecz na to nie każdy zakład może sobie pozwolić. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okazuje się wynajęcie firmy sprzątającej, która sprawnie doprowadzi do porządku każdy obiekt, bez względu na jego metraż. Nim jednak zdecydujemy się na podpisanie umowy, powinniśmy sprawdzić kilka kwestii, by nasza współpraca pozytywnie się układała.
Czytaj dalej

Coraz więcej firm działających w formie franczyzy niezwykle pozytywnie rozbudowuje się w mniejszych miastach

W obecnych czasach otworzenie prywatnej firmy niekoniecznie musi wiązać się z budową idei i wszystkich rzeczy od podstaw. Coraz częściej spostrzegane są korzyści płynące z umów franczyzowych, dzięki którym rozbudowa zakładu jest zdecydowanie łatwiejsze. W dużym skrócie franczyza polega na tworzeniu i kierowaniu lokalu pod daną marką. Naturalnie kluczowy jest w tej sytuacji udział własny, niemniej jednak jest on o wiele mniejszy niż w chwili otwierania swojej firmy. Zwykle na tej zasadzie funkcjonują najbardziej popularne restauracje czy drogerie kosmetyczne, czyli miejsca dobrze znane ludziom i entuzjastycznie przez nich uczęszczane.
Czytaj dalej