Usprawnij swoją firmę na lepsze-modernizacja inwentaryzacji

INWENTARYZACJA- całość czynności rachunkowych dążących do przygotowania dokładnego spisu z natury części majątkowych i źródeł ich pochodzenia na sprecyzowany termin. Polega ona na określeniu przy użyciu spisu faktycznego stanu wszystkich rzeczowych oraz pieniężnych części majątkowych, jak również wyjaśnienie różnic pomiędzy stanem wynikłym w czasie inwentaryzacji (rzeczywistym) a stanem wynikającym z ewidencji księgowej. Powszechnie inwentaryzacja określana jest koszmarem większej części przedsiębiorstw. Na szczęście jest jeden sposób, który może ułatwić życie odpowiedzialnym za nią pracownikom i wyeliminować ewentualne błędy, które mogą zostać źródłem późniejszych komplikacji- właściwy program inwentaryzujący.

Inwentaryzacja elektroniczna

kalkulator

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com/photos/phillip/345829246/

Program do inwentaryzacji to rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców chcących zmienić ten uciążliwy i czasochłonny proces w coś nieskomplikowanego , a nawet przyjemnego. Zastosowanie technologii identyfikacji z zastosowaniem kodów kreskowych umieszczonych na samoprzylepnych karteczkach skraca czas przeprowadzenia procesu inwentaryzacyjnego co najmniej o połowę. Porównanie treści spisu z natury z zawartością bazy danych przeprowadzana jest automatycznie. Kiedy potrzebna jest inwentaryzacja program taki umożliwia szybkie i przejrzyste rejestrowanie środków trwałych przedsiębiorstwa oraz nie pozwala na jakiekolwiek pomyłki. Jedyne, czego wymaga się od pracowników to ulokowanie naklejek i następnie sczytanie kodów.

Gdzie szukać takiego oprogramowania?

Eurocom Racer

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

Dobry program do inwentaryzacji najłatwiej znaleźć przez Internet. Starczy wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, na przykład: środki trwałe program – – albo też inwentaryzacja program i już po kilku chwilach wyświetlają nam się adresy do odpowiednich portali internetowych. Do wyboru będziemy mieli systemy nieodpłatne oraz płatne. To, które spomiędzy nich wybierzemy, to sprawa indywidualna, ale pamiętajmy, iż chodzi tu o nasze pieniądze, o rozwój i stan naszego przedsiębiorstwa, a tego typu oszczędności nie często mają pożądane konsekwencje. http://www.ewidencjamajatku.pl/