W interesach często sytuacja jest zmienna

Jeżeli wykorzystamy szansę popłyniemy szybkim i wartkim nurtem przemian, natomiast jeśli wejdziemy na minę, to znaczy dogonią nas zagrożenia – może się okazać, że drogo będziemy zmuszeni za to zapłacić. Jedną z takich nieoczekiwanych niedogodności w prowadzeniu interesu jest kwestia odpowiedniego wykonania umowy.

biznes

Autor: The Elite Ayrshire Business Circle
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście istnieją zapisy, które chronią nas przed niewywiązaniem się z umowy. To zabezpieczenie kontraktu – , to mówiąc prościej, zabezpieczenie finansowych żądań inwestora, w sytuacji, jeśli kontrakt jest zrealizowany nie w umówionym czasie. Ma swoje przeznaczenie również w sytuacji, gdy rezultaty są niezgodne z założeniami umowy. Taka gwarancja to najlepszy sposób na podniesienie wiarygodności wykonawcy, a w ogólnym rozrachunku oznacza to, że nasz partner biznesowy jest odpowiednim partnerem w interesach.

Mało tego, nie tylko wykonawca jest beneficjentem korzyści, gdyż samo zawarcie tego rodzaju zabezpieczenia wpływa na wyższy poziom transakcji. W ogólnym rozrachunku oznacza to, że do umów przystępuje większa ilość firm. To dwustronna korzyść, dzięki niej mamy większy wybór, większa ilość ofert to lepszy prognostyk na sukces niż Stylko jedna, niepewna firma.

Można rzec, że zabezpieczenie kontraktu, jest tak samo ważne, jak wybór konta bankowego. Jeżeli spędziliśmy długie godziny rozważając kwestię: jakie konto firmowe założyć, podobnie powinniśmy zrobić przy wspomnianej gwarancji.

biznes

Zabezpieczeniem tego rodzau ubezpieczenia jest weksel własny/weksel in blanco (jak i deklaracje wekslowe). Wystawienie weksla leży w gestii zleceniodawcy. Zdarza się, że towarzystwo ubezpieczeniowe prosi o dodatkowe gwarancje roszczeń zwrotnych, takich jak: zastaw rejestrowy, hipoteka ciekawe te Pożyczki czy poręczenie od osób fizycznych (lub prawnych).

W konsekwencji, tego typu forma gwarancji jest bardzo korzystna i sprawdza się także w praktyce. Co innego, jak nie zabezpieczenie w biznesie bardziej sprzyja zawieranym umowom, podnosi zaufanie w interesach, tworzy odpowiedni klimat inwestorski? Z pewnością warto rozważyć taką formę, jeśli chcemy czuć, że posiadamy kontrolę.