Kategoria Ekonomia

Jak radzić sobie na współczesnym rynku prowadząc własną działalność gospodarczą?

Prowadzenie działalności gospodarczej, która osiąga szybko sukces jest marzeniem wielu osób. Wiąże się to ze sporymi korzyściami i zaletami, dlatego nikogo nie powinien zaskakiwać fakt, że tak wielu ludzi usiłuje rozkręcić biznes. Po pierwsze, jest to ogromna szansa na generowanie wyjątkowo wysokich dochodów, na jakie nie możemy zwykle liczyć, kiedy posiadamy pracę „na etacie”.
Czytaj dalej

Niezbędne procedury, bez których nie jesteśmy w stanie prowadzić żadnej firmy. Czy pamiętasz o nich? Czy masz z nimi trudności?

W każdej firmie, organizacji czy instytucji koniecznym jest odpowiednia kontrola nad wszystkimi procesami. Mówimy tu rzecz jasna o aspektach właściwych dla konkretnej branży, ale także o powszechnych, tego typu, co wszędzie powinny być egzekwowane i sprawdzane.
Czytaj dalej

Czy konkretny zatrudniający może monitorować swoich pracowników? Jakie ograniczenia występują?

Pomimo znacznie bardziej powszechnej praktyki monitorowania zatrudnionych, bez wątpienia nie jest on bez wątpienia uregulowany w żadnym zapisie prawa.Tego rodzaju możliwość jednak bierze się z uprawnień kontrolnych przedsiębiorcy wobec zatrudnianego. Monitorowanie pracowników zazwyczaj znajduje się również w przepisach kodeksu pracy.
Czytaj dalej

Zaangażowanie klienta producenta jest bardzo cenione przez przedsiębiorstwa

Chyba każdy z nas przynajmniej raz brał udział w jakimś programie lojalnościowym. Jeśli przynajmniej raz zdecydowałeś się na zbieranie punktów lub pieczątek na swojej karcie klienta, zdecydowanie dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, że jest to znakomity pomysł na przyciągnięcie do swojego zakładu większej ilości osób. Kiedy masz w swojej firmie niezłych specjalistów od marketingu, wówczas zdecydowanie powinieneś zlecić im opracowanie takiego programu lojalnościowego.
Czytaj dalej