Kategoria Praca i szkolenia

Niezbędne procedury, bez których nie jesteśmy w stanie prowadzić żadnej firmy. Czy pamiętasz o nich? Czy masz z nimi trudności?

W każdej firmie, organizacji czy instytucji koniecznym jest odpowiednia kontrola nad wszystkimi procesami. Mówimy tu rzecz jasna o aspektach właściwych dla konkretnej branży, ale także o powszechnych, tego typu, co wszędzie powinny być egzekwowane i sprawdzane.
Czytaj dalej

Jak stworzyć zespół pracowników, jaki da sobie radę z każdym projektem informatycznym w firmie

Jeszcze do niedawna typowy informatyk kojarzył się z panem od komputerów, zajmującym się wszystkimi sprawami z nimi związanymi. Jednak rozwój technologii informatycznych i oprogramowania sprawił, że w dziedzinie informatyki następować zaczęła specjalizacja - odmienne osoby zajmują się programowaniem, inne obsługiwaniem sieci a inne administracją oprogramowaniem i serwerami.
Czytaj dalej

Czy konkretny zatrudniający może monitorować swoich pracowników? Jakie ograniczenia występują?

Pomimo znacznie bardziej powszechnej praktyki monitorowania zatrudnionych, bez wątpienia nie jest on bez wątpienia uregulowany w żadnym zapisie prawa.Tego rodzaju możliwość jednak bierze się z uprawnień kontrolnych przedsiębiorcy wobec zatrudnianego. Monitorowanie pracowników zazwyczaj znajduje się również w przepisach kodeksu pracy.
Czytaj dalej

Zaangażowanie klienta producenta jest bardzo cenione przez przedsiębiorstwa

Chyba każdy z nas przynajmniej raz brał udział w jakimś programie lojalnościowym. Jeśli przynajmniej raz zdecydowałeś się na zbieranie punktów lub pieczątek na swojej karcie klienta, zdecydowanie dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, że jest to znakomity pomysł na przyciągnięcie do swojego zakładu większej ilości osób. Kiedy masz w swojej firmie niezłych specjalistów od marketingu, wówczas zdecydowanie powinieneś zlecić im opracowanie takiego programu lojalnościowego.
Czytaj dalej