Kategoria Prawo

Co winna zawierać umowa o roboty budowlane oraz kiedy pożądane byłoby ją spisać

Umowa o roboty budowlane to niezmiernie istotny dokument, jaki jest zabezpieczeniem dla obu stron. Osoba, która robi jakieś roboty budowlane posiada gwarancję należności za swoje usługi. Osoba, która takie usługi budowlane zamawia również ma gwarancję bezpieczeństwa i należytego stworzenia zamówionych usług. W wypadku sporów dokument ten ułatwi także dochodzenie roszczeń. Umowę o roboty budowlane naturalnie powinno się spisać w każdej sytuacji połączonej z budową - domów, mieszkań, biur itp. Można ją też spisać w przypadku odnawiania którejś nieruchomości albo innych usług wykończeniowych oraz budowlanych.Czytaj dalej

Kancelaria – czym właściwie jest? Co możemy rozumieć pod tą definicją? Co należy wiedzieć?

Kancelarią można zdefiniować każdy samodzielny urząd albo instytucję, która tworzy własną dokumentację. Jednocześnie na etapie formalnym, ale i merytorycznym. Nie ma jednak jednej definicji kancelarii, jeśli odniesiemy tego typu pojęcie do archiwalnej terminologii.
Czytaj dalej

Kim jest notariusz? Kiedy jest w stanie udzielić nam pomocy? Jakiego rodzaju sprawy wymagają jego wsparcia?

W życiu często jesteśmy zmuszeni korzystać z pomocy osób, jakie są bardziej biegłe w danej dziedzinie wiedzy. Czasami chodzi bardziej o umiejętności manualne, czasem o całkiem specyficzną wiedzę.
Czytaj dalej

Co jest w stanie zaproponować kancelaria prawna – Kraków

Czym kierują się potencjalni klienci kancelarii prawnych w Polsce, zanim podejmą decyzję o skorzystaniu z usług? Biorąc pod uwagę miejsce takie jak kancelaria prawna Kraków może zarekomendować najlepszych profesjonalistów. Fachowcy, dla których prawo jest prawdziwą pasją, z wielką chęcią oraz za małe pieniądze /zaoferują swą nieocenioną pomoc. Ogromna wiedza oraz duże doświadczenie fachowców w zakresie prawa pozwala na znalezienie w stu procentach właściwego konsensusu każdemu klientowi.
Czytaj dalej