Kategoria Prawo

Znajdź najciekawsze promocje na licytacjach komorniczych

Współcześnie żyjący rodacy posiadają do dyspozycji znacznie większy wybór artykułów niż ich rodzice będąc w ich wieku. Nic w tym dziwnego, przecież za sprawą wolnego rynku, oraz progresu gospodarczego, wiele firm sprzedaje u nas własne wytwory.
Czytaj dalej

Uprawnienia Inspekcji Transportu Drogowego w toku inspekcji to warto wiedzieć

Inspektorzy transportu drogowego mają upoważnienia do przeprowadzenia kontroli nie jedynie na drodze, lecz dodatkowo w siedzibie spedytora. W jakich wypadkach? Kiedy transportu drogowego mogą dokonać inspekcji w siedzibie firmy Prócz standardowych działań sprawdzających wykonywanych w trakcie kontroli drogowej inspektorzy ITD mogą w sprecyzowanych sytuacjach uskutecznić inspekcję w siedzibie przedsiębiorstwa. ITD kontrola w firmie realizowana jest głównie w przypadku stwierdzenia naruszeń prawa, a także sprawdzenia, czy przedsiębiorstwo spełnia wymogi wypływające z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego jak też Rady Unii Europejskiej nr 1071/2009.
Czytaj dalej

Jeśli szukasz doświadczonego adwokata, kontaktuj się z kancelarią adwokacką w swoim mieście

W życiu każdego człowieka mają miejsce sytuacje, które wymagają wsparcia ze strony rzetelnego prawnika. Tyczą one w równym stopniu wykroczeń oraz przestępstw, jak i także spraw rodzinnych czy biznesowych. W chwili, kiedy musimy znaleźć prawnika, idealnym rozwiązaniem będzie wizyta w kancelarii adwokackiej, gdzie nie tylko jest sposobność wynająć specjalistę, ale również zyskać ważne informacje oraz skonsultować się.
Czytaj dalej

Kilka przydatnych informacji w temacie możliwości otwierania prawniczych kancelarii w Niemczech przez adwokatów z naszego kraju.

Jedną z bardzo dużych zalet, które za sobą niesie Unia Europejska, jest swoboda wykonywania działalności gospodarczej we wszystkich krajach członkowskich. Rzecz jasna obowiązują tutaj określone ograniczenia, regulacje i okresy przejściowe, lecz w większości sytuacji będzie to możliwe bez większych ograniczeń.
Czytaj dalej