Kategoria Prawo

Zachowanie po wypadku drogowym – miejsca, w jakich znajdziemy pomoc i wsparcie

Aktualnie bezpieczeństwo jest czymś, co ludzie cenią sobie w największym stopniu. Śmiało można stwierdzić, że liczba zagrożeń, jakie czekają na nas codziennie niezmiernie wzrosła i w konsekwencji jesteśmy zdecydowanie bardziej przezorni.
Czytaj dalej

Jak musimy zdefiniować sprawę odnoszącą się do nakazu zapłaty? Czy posiadamy określone prawa dotyczące sprzeciwu?

Udało ci się złożyć w terminie sprzeciw od nakazu zapłaty, jakie wydane zostały w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Nie oznacza to jednakże, że wygrałeś postępowanie, gdyż do szczęśliwego finału jest jeszcze dosyć długa droga. Warto pamiętać, że e-sąd nie bada merytorycznie zarzutów wniesionych przez ciebie. Tym zajmuje się już inny sąd, tak więc e-sąd przekaże twoją sprawę do właściwego sądu.
Czytaj dalej

Wycena marki, a wycena udziałów w spółce – a więc, w jaki sposób obliczyć wartość elementów naszej firmy

Co to bywa Marka oraz jak ją wycenić? A udziały? Co to są a także w jaki metodę wycenić tych rzeczy bilans? Czy bywa to łatwe - czy może wręcz przeciwnie? Na każde spośród tych pytania oraz jeszcze bardziej dużo odnajdziesz odpowiedzi w środku naszego nowego artykułu!


Co to dokładnie bywa marka? Bywa to słowna albo graficzna kombinacja, dzięki której naznaczamy nasze oferowane usługi, lub produkty.
Czytaj dalej

Co to jest polityka prywatności i w jaki sposób ją dobrze stosować?

Prawo do prywatności powinna mieć każda osoba. To człowiek powinien decydować o tym, jakie wiadomości z jego życia są podawane do informacji dla pozostałych osób. Warto o tym pamiętać i egzekwować to prawo. Z tego względu tak duże znaczenie ma współcześnie polityka prywatności. Co kryje się pod tym pojęciem?
Czytaj dalej