Kategoria Prawo

Czy warto być prawnikiem?

Maturzyści teraz gorączkowo zapisują się na studia. Medycyna, informatyka, dziennikarstwo? Nie masz pojęcia jakie studia wybrać?


A może studiować prawo? Nim jednak podejmiesz decyzję o doborze studiów prawniczych, przemyśl to gruntownie.
Czytaj dalej

W jakich sytuacjach stosuje się zapisy prawa cywilnego? O jakich kwestiach pamiętać?

Prawo cywilne to zespół norm prawnych, jakie są odpowiedzialne za regulację stosunków między podmiotami prawa prywatnego. To właśnie wyróżnia normy prawa cywilnego, iż regulowane są stosunki między autonomicznymi podmiotami, które samodzielnie kształtują relacje pomiędzy sobą.
Czytaj dalej

W dobie internetu sporo mówi się o ochronie danych osobowych online – jest to bardzo ważne zagadnienie, któremu trzeba poświęcić kilka chwil

Dla sporej liczby zwykłych konsumentów internetu regulaminy portali są rzeczą zbędna. Potwierdzają akceptację, a nierzadko nawet nie interesuje ich regulamin portalu i nie czytają go.
Czytaj dalej

Na jaki temat mówi i dlaczego tak ważna jest ustawa o cudzoziemcach?

Naprawdę często zdarza się, że w czasie, kiedy jesteśmy studentami albo potem, kiedy już pracujemy, naszymi przyjaciółmi na studiach i współpracownikami w biurze są osoby pochodzące z innych krajów. Czasem są to ci, którzy mieszkają na Litwie czy w Rosji, ale coraz częściej do naszego kraju przybywają ludzie z innych, bardziej egzotycznych państw.
Czytaj dalej