Kategoria Prawo

Czy dobrze jest wczytać się w przepisy prawa nieruchomości?

Znajomość prawa, chociażby pobieżna, niezaprzeczalnie przydaje się w większości branż. Można na bazie poszczególnych paragrafów określić sytuacje, jakie wydają się być nie do wyjaśnienia. Zawsze pomocą służą jednak specjaliści, jacy wyciągają swoją pomocną dłoń każdemu potrzebującemu pomocy prawnej. Tak więc prawo własności nieruchomości to nic innego jak pewnego rodzaju uprawnienia do posiadania, korzystania oraz ogólnego rozporządzania rzeczami, jakich granice są ustanowione przepisami prawa i współżycia społecznego.
Czytaj dalej

Słuszne sformułowanie rodzaju wykonywanej pracy

Każda osoba przyjmująca się do pracy podpisuje umowę o pracę. Umowę o pracę zawiera się na okres nieokreślony, na czas oznaczony, lub na okres wykonania wskazanej pracy. Każda z nich ma prawo być poprzedzona umową na czas próby.
Czytaj dalej

Co to jest wycena firmy? W jakich sytuacjach często trzeba ją przeprowadzić?

Czasami zdarza się, iż konieczna jest wycena firmy. Jest tak, kiedy Musimy zdobyć informacje, jak przedstawia się wartość rzeczywista całego biznesu. Jednak nie jest to zadanie łatwe.
Czytaj dalej

Jak załatwić formalności przy spadku? Co radzą specjaliści

Przychodzi taki czas, kiedy każdy powinien zrobić podliczenie z własnego życia oraz musi zadecydować, czy ma coś, co można byłoby zapisać rodzinie, w razie własnej śmierci. Jeżeli zbliżamy się do przekonania, że posiadamy takowe ważne przedmioty, to wypada jak najwcześniej skierować się do dobrej kancelarii prawnej oraz tam, pod dyktandem eksperta zebrać wszystkie dokumenty, tak by nasi ukochani mieli jak najmniejsze problemy z dalszym dostaniem tego, co planujemy im dać.
Czytaj dalej