Kategoria Prawo

Gdy konieczny nam notariusz Dąbrowa Górnicza zaproponuje tego najlepszego

Powinno się pamiętać, że przy pewnych pismach do podpisania, powinna być odpowiednio przy tym przygotowana i uprawniona osoba, tak aby te dokumenty pozyskały moc prawną.
Czytaj dalej

Dlaczego nie winniśmy przekazywać własnych danych teleadresowych obcym osobom?

W dzisiejszych dniach innowacyjne technologie bardzo pomagają ludziom w bieżącym funkcjonowaniu, jednak niestety ma to również swą tak zwaną ciemną stronę. Należące do nas dane osobowe umieszczone są w specjalistycznych bazach informacji, do jakich posiadania należy w naszym kraju posiadać zgodę organizacji o nazwie GIODO.


Czym ona jest, z pewnością wie każdy posiadacz firmy, ponieważ zazwyczaj posiada niejawne informacje adresowe swoich odbiorców albo partnerów.
Czytaj dalej

Odszkodowania lotnicze – gdzie możemy zaczerpnąć informacji na ten temat?

Obowiązki przewoźników lotniczych w sytuacji niezależnego od podróżującego opóźnienia, zagubienia czy zniszczenia bagażu definiuje Konwencja Montrealska. To właśnie zgodnie z nią wyszczególnione są wszystkie obowiązki i prawa podróżujących za pośrednictwem linii lotniczych. Zwracając uwagę na odszkodowania lotnicze, zgodnie z tą konwencją każdy z pasażerów domaga się odszkodowania w wysokości do 1131 SDR. Kwota ta wynosi w przybliżeniu ponad 5000 zł.
Czytaj dalej

Sprawdzony sposób na odwołanie się od sądowego nakazu zapłaty

Nakaz zapłaty zostaje wydany przez sąd, kiedy to poszkodowany chce dochodzić odzyskania pieniędzy bądź pozyskania innych rzeczy zamiennych. Efektywne dochodzenie świadczeń przez powoda związane pozostaje z udowadnianiem postulatów ze strony skarżącego przy użyciu dodanych do pozwu dowodów.
Czytaj dalej