Kategoria Prawo

Kancelaria – czym właściwie jest? Co możemy rozumieć pod tą definicją? Co należy wiedzieć?

Kancelarią jesteśmy w stanie nazwać każdy samodzielny urząd lub instytucję, która wytwarza własną dokumentację. Zarówno na etapie formalnym, lecz również merytorycznym. Nie ma jednakże jednej definicji kancelarii, jeżeli odniesiemy tego rodzaju pojęcie do archiwalnej terminologii.
Czytaj dalej

Odwołany lot odszkodowania – co zrobić kiedy nam się to przytrafi

Biura lotnicze to ekstra sprawa. Ogółem sam lot to super rzecz. W niedługim czasie dostajemy się z jednego miejsca do drugiego. Nie trzeba się niczym martwić, wystarczy z odpowiednim wyprzedzeniem zjawić się na lotnisku. Bywa, że jednak lot może się okazać spóźniony a zdarza się, że jest odwołany lot odszkodowania. Jeśli chodzi o odszkodowanie, to możemy się o nie starać zawsze. Bez znaczenia, czy kupujemy ubezpieczenie na konkretny lot i tak powinniśmy otrzymać chociaż część pieniędzy, które zainwestowaliśmy w bilet.
Czytaj dalej

Kaucja gwarancyjna – gwarancja pieniężna dla osoby wynajmującej dom

Każdy z nas wie, jak kiedyś wyglądało kupno oranżady. Poza pieniążkiem na oranżadę trzeba było jeszcze mieć pieniążki na kaucję. Kupujesz oranżadę, płacisz 30 groszy więcej, bo sklepowa musiała mieć gwarancję, że butelkę odniesiesz, a nawet, jeśli nie odniesiesz to ma pieniądze na nową. Tak właśnie wyglądała kaucja za butelkę oranżady i można to w pewien sposób odnieść do kaucji związanej z umowami.
Czytaj dalej

Warunki otrzymania odszkodowania za odwołany lot

Latanie samolotami jest współcześnie zdecydowanie jednym z najbardziej popularnych środków lokomocji. Dzieje się tak najczęściej ze względu na fakt, że samoloty pozwalają na rzeczywiście bardzo szybkie podróżowanie, też w bardzo odległe miejsca. Poza tym są wygodne oraz relatywnie tanie, zwłaszcza jeśli bilety zarezerwuje się odpowiednio wcześniej lub korzysta się z oferty tanich linii lotniczych, jakie dziś podbijają rynek.
Czytaj dalej