Kategoria Prawo

Czy powinno się dzisiaj korzystać z usług doradcy podatkowego?

Każdy z nas dobrze wie, że prowadzenie aktywności gospodarczej w naszej ojczyźnie to stosunkowo ciężkie zadanie. O ile najczęściej odnalezienie dobrego pomysłu na własne przedsięwzięcie przychodzi nam łatwo, to tymczasem nieodzowność zmierzenia się z licznymi komplikacjami prawnymi, jakie dotykają każdego przedsiębiorcę w wielu przypadkach nas przerasta. Każdy właściciel firmy jest bowiem zobligowany rozliczać się z organami państwowymi, które niestety wielokrotnie nie stoją po stronie obywatela.
Czytaj dalej

Prawa pasażera obowiązujące ogólnie

Wszyscy wybierający się na wycieczkę samolotem powinni mieć na uwadze swe prawa oraz obowiązki. Trzeba przed wyruszeniem na wycieczkę zaznajomić się z różnymi przydatnymi danymi. Wtedy o wiele łatwiej jest domagać się przykładowo odszkodowania w przypadku odwołanego lotu. O tym, jakie są prawa pasażera, może zadecydować każda linia lotnicza.
Czytaj dalej

Stosowanie zasad prawnych i dodatkowo dobrych obyczajów to specyficzny gwarant udanej współpracy z klientem

Każdy z nas miał w życiu nieraz do czynienia z prawem. Zdaje się, że w zasadzie prawo w naszym życiu występuje praktycznie na każdym kroku. Nie każdy o tym wie, ale nawet kiedy nabywamy długopis w sklepie, zawieramy swego rodzaju umowę. Wprawdzie opisane drobne umowy w dużej mierze pozostają nieformalne, co ma na celu uproszczenie normalnych relacji między ludźmi, w dalszym ciągu jednak dotyczy ich prawo.
Czytaj dalej

Możemy złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty

Nie zawsze zgadzamy się ze zdaniem innych osób, lub z tym jak jesteśmy przez nie traktowani. Przez to należy wiedzieć, że zawsze możemy wyrazić własny sprzeciw oraz jedynie od postawy konkretnej osoby oraz naszej zażyłości z nią, będzie zależało jak ten sprzeciw ma wyglądać. Kiedy to ktoś niedaleki, starczy słowne sprzeciwienie się z nim, a gdy jakaś instytucja, to powinniśmy się liczyć z tym, że konieczne będzie wystosowanie właściwego dokumentu, które jasno oraz wyraźnie będzie ukazywało nasze stanowisko oraz to, że nie godzimy się z takim traktowaniem.
Czytaj dalej