Kategoria Prawo w biznesie

Usprawnij swoją firmę na lepsze-modernizacja inwentaryzacji

INWENTARYZACJA- całokształt działań rachunkowych dążących do przygotowania dokładnego spisu z natury składników majątkowych i miejsc ich pochodzenia na określony termin. Polega ona na ustaleniu przy użyciu spisu rzeczywistego stanu każdego z rzeczowych oraz pieniężnych składników majątkowych, jak też wyjaśnienie różnic pomiędzy stanem wynikłym podczas inwentaryzacji (rzeczywistym) a stanem stwierdzonym w ewidencji księgowej. Powszechnie inwentaryzacja określana jest koszmarem większości przedsiębiorstw.Czytaj dalej

Najważniejsze wiadomości związane z pracą agentów ubezpieczeń dzięki jakim można się w takiej kwestii dosyć rozeznać.

Najważniejsze wiadomości powiązane z profesją agentów ubezpieczeń dzięki jakim można się w tej tematyce dosyć obeznać to informacje wykazujące, czym osoby takie się będą zajmować oraz dlaczego ten zawód opłaca się wykonywać. Mianowicie, okazuje się to tego typu praca, gdzie w zasadzie wykształcenie nie jest wymagane. Bardziej ważne są osobiste umiejętności, ze sporym położeniem akcentu na umiejętności komunikacyjne.
Czytaj dalej

Zeznanie PIT – dobrze jest skorzystać z darmowego programu

Człowiek lubi upraszczać sobie życie, tworząc programy i urządzenia, które pomagają w codziennych sytuacjach. Księgowość to coś, co wprawia w przerażenie dużą część społeczeństwa, kiedy więc zbliża się czas, w którym trzeba rozliczyć PIT za ubiegły rok, wiele osób dopada zwątpienie.
Czytaj dalej

W jaki sposób inwestować w fundusze inwestycyjne? Parę pomocnych wskazówek dla ciebie

Jeżeli mamy oszczędności, które odkładamy na koncie bądź – co gorsze – w szufladzie (więc nie pracują na siebie), powinniśmy pomyśleć nad odpowiednią dla nas formą inwestycji. Aktualne instytucje finansowe oferują wiele interesujących sposobów na osiąganie efektów z posiadanego przez nas kapitału, a jeden z nich to fundusze inwestycyjne. Czy wiesz, jak w nie inwestować, by uzyskać zamierzony cel?
Czytaj dalej