Kategoria Prawo w biznesie

Jakim sposobem mamy szansę wypełnić zeznanie podatkowe przez internet?

PIT-38 to formularz zaprojektowany dla podmiotów rozliczających się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. W formularzu tym rozliczymy dochody z:działalności gospodarczej prowadzonej na własne nazwisko, działalności ekonomicznej prowadzonej w formie spółki osób fizycznych, w których podatnik jest partnerem, najmu, podnajmu, ajencji, poddzierżawy albo pozostałych umów o analogicznym zakresie. W deklaracji ujawnia się też niezwolnione z opodatkowania zyski zagraniczne, które podatnik zdobył w roku 2014 z tych źródeł przychodów.
Czytaj dalej

Aplikacje mobilne w firmie

Analizy potwierdzają rosnącą popularność rozwiązań mobilnych w świecie. Podwyższenie zainteresowania światem mobile także w Polsce to dla rodzimych biznesmenów szansa stworzenia silnego biznesu, opartego na skutecznym zarządzaniu przedsiębiorstwem.
Czytaj dalej

Czy interesuje nas modelowanie procesów biznesowych?

Zarządzanie firmą okazuje się być niesamowicie istotne właściwie na każdym etapie, przez to właśnie tak ważne okazuje się być to, żeby wszystkie nasze działania były jak najdokładniej przemyślane.
Czytaj dalej

Język obcy przepustką do imponującej kariery

Bieżąca sytuacja na rynku pracy może dawać młodym Polakom do myślenia. Jak widać, ukończenie renomowanej uczelni już nie zapewnia znalezienia odpowiedniej pracy. Mamy w końcu wielu młodych ludzi po studiach, którzy zatrudnili się w rozmaitych restauracjach fast food, gdzie muszą pracować poniżej swoich umiejętności.Czytaj dalej