Kategoria Prawo w biznesie

Dlaczego nie należy trzymać pieniędzy „za szafą”

Dla sporej grupy osób dysponowanie własnym kontem w banku to cały czas sprawa nierealna. A wydawałoby się, iż obecnie, już nikt nie trzyma pieniędzy „w skarpecie”. Rzeczywistość prezentuje się niestety inaczej. Ewidentnie nie wszyscy mamy świadomość, że taka forma gromadzenia nadwyżek nie sprawi,że się wzbogacimy.
Czytaj dalej

Masz firmę i musisz na bieżąco prowadzić rachunkowość – nie martw się i przeczytaj, w jaki sposób możesz sobie pomóc

Gdy ktoś otwiera firmę, na ogół już początku przerasta go parę spraw. W tym jedna zdecydowanie najmocniej. To księgowość. Dla wielu Polaków to coś w rodzaju czarnej magii, coś czego nie można pojąć. Czy jest szansa, by ta dziedzina nie była tak przerażająca?
Czytaj dalej

Typy podatków za wynajem mieszkania.

Podatki w Polsce są dość zagmatwane. Można stwierdzić, że praktycznie płacimy je od czegokolwiek. Też właściciel mieszkania wynajmowanego powinien opłacać podatek za najem. Ma on jednak możliwość wyboru rodzaju opodatkowania, co wpływa na wysokość obciążenia. Jednakże takie prawo posiadają osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej w zakresie wynajmu.
Czytaj dalej

Emigracja zarobkowa

Co dziesiąty Polak oświadcza, iż w ostatniej dekadzie pracował zarobkowo za granicą. To oznacza, że "za chlebem" wyjechało 3,3 mln Polaków. Co interesujące, zainteresowanie pracą poza granicami nie słabnie pośród Polaków od lat.
Czytaj dalej