Kategoria Prawo w biznesie

Uprawnienia Inspekcji Transportu Drogowego w toku inspekcji to warto wiedzieć

Inspektorzy transportu drogowego mają upoważnienia do przeprowadzenia kontroli nie jedynie na drodze, lecz dodatkowo w siedzibie spedytora. W jakich wypadkach? Kiedy transportu drogowego mogą dokonać inspekcji w siedzibie firmy Prócz standardowych działań sprawdzających wykonywanych w trakcie kontroli drogowej inspektorzy ITD mogą w sprecyzowanych sytuacjach uskutecznić inspekcję w siedzibie przedsiębiorstwa. ITD kontrola w firmie realizowana jest głównie w przypadku stwierdzenia naruszeń prawa, a także sprawdzenia, czy przedsiębiorstwo spełnia wymogi wypływające z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego jak też Rady Unii Europejskiej nr 1071/2009.
Czytaj dalej

Teczki reklamowe, jako wydajna metoda reklamy dla wszelkiej firmy

Teczki reklamowe to jedna z najskuteczniejszych form reklamy, którą zdołają (i naturalnie muszą) zastosować każde firmy. Teczki reklamowe, jak sama nazwa wskazuje, służą do zareklamowania firmy. W takiej teczce możemy zamieścić ofertę firmy, co z pewnością będzie przedstawiać się elegancko i schludnie.
Czytaj dalej

Mieszkania w Warszawie a dobry poziom

Jeśli chodzi o mieszkanie Warszawa jest w stanie dopasować ogłoszenie dostosowaną do warunków każdego. Stolica oferuje satysfakcjonujące warunki i rewelacyjną lokalizację mieszkań. Zaczynając od wielodzietnych rodzin, przez te mniejsze, aż do studentów, którzy częściej wybierają opcję wynajmu mieszkania Warszawa oferuje duże możliwości.
Czytaj dalej

Wdrażanie SCC w firmie

Polska przystąpiła do Unii Europejskiej w 2004 roku i od tego czasu systematycznie analizuje się bilans zysków i strat owego posunięcia. Nie da się ukryć, że wypada on pozytywnie. W kraju zaszły ogromne zmiany, odkąd przystąpiliśmy do demokratycznych państw europejskich.
Czytaj dalej